huawei-zaluje-americky-verizon-za-neopravnene-pouziti-dvanacti-patentu
Novinka Huawei žaluje americký Verizon za neoprávněné použití dvanácti patentů

Huawei žaluje americký Verizon za neoprávněné použití dvanácti patentů

Mirek Kočí

Mirek Kočí

10. 2. 2020 10:00

Huawei podal ve Spojených státech žalobu na operátora Verizon Communications ohledně porušení svých dvanácti patentů a žádá finanční kompenzaci. Zástupci Verizonu v reakci na to již prohlásili, že se jedná o plíživý útok na společnost a proti americkému národu. Operátor se podle prohlášení bude u soudu bránit.

Reklama

Čínská společnost uvedla, že před podáním žaloby s Verizon Communications dlouho jednala a chtěla se vyrovnat mimosoudně. V průběhu jednání měl čínský gigant doložit detailní seznam patentů a faktických důkazů o tom, že Verizon používá jeho patenty. Obě strany ale nebyly bohužel schopny dosáhnout dohody o licenčních podmínkách.

„Výrobky a služby firmy Verizon těžily z patentovaných technologií Huawei, které byly vyvinuty v rámci mnohaletého vývoje a výzkumu,“ uvedl ředitel právního oddělení Huawei Dr. Song Liuping. „Po mnoho let úspěšně jednáme o patentových licenčních smlouvách s mnoha společnostmi. Když nedosáhneme dohody, bohužel nám nezbývá než hledat řešení právní cestou.“

Huawei žaluje americký Verizon za neoprávněné použití dvanácti patentů
i Zdroj: PCTuning.cz

Od roku 2015 společnost Huawei v rámci poplatků z licenčních smluv inkasovala více než 1,4 miliardy dolarů. Huawei zaplatil více než 6 miliard dolarů za legitimní užívání patentovaných technologií vyvinutých jinými společnostmi z oboru. 80 % těchto licenčních poplatků bylo vyplaceno ve prospěch společností v USA.

Výdaje Huawei na výzkum a vývoj v roce 2018 dosáhly 15 miliard dolarů, což představuje téměř 15 % ročních příjmů společnosti. Podle loňského světového žebříčku průmyslových investic do výzkumu a vývoje vydaného Evropskou komisí je Huawei pátým největším investorem na světě. Za posledních deset let společnost vydala na vývoj a výzkum více než 70 miliard dolarů. Výsledkem toho je více než 80 tisíc patentů po celém světě, včetně 10 tisíc patentů v USA.

Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama