ibm-bude-propoustet-ma-zaniknout-2000-pracovnich-mist
Novinka IBM bude propouštět, má zaniknout 2000 pracovních míst

IBM bude propouštět, má zaniknout 2000 pracovních míst

Mirek Kočí

Mirek Kočí

10. 6. 2019 15:00

Společnost International Business Machines (IBM) plánuje v nejbližší době zrušit v rámci plánované reorganizace svého podnikání dva tisíce pracovních míst.

Zvolte nejlepší hry roku 2023 a vyhrajte herní hardware

Zvolte nejlepší hry roku 2023 a vyhrajte herní hardware

S partnerem Samsung SSD přinášíme velkou čtenářskou a redakční anketu. Za svůj hlas pro nejlepší hru můžete získat řadu cen…

1. 12. 2023 13:00
16
Reklama

Podle představitelů IBM se propouštění dotkne méně než jednoho procenta z celkové pracovní síly. O zaměstnání mají přijít zaměstnanci, jejichž výkon není „na konkurenční úrovni“, uvedla v prohlášení firma.

Podnik zaměstnával na konci loňského roku 350 600 lidí. S výraznějším propouštěním ve Spojených státech začal před třemi lety, další redukce zaměstnanců se uskutečnila o rok později, tedy v roce 2017.

Společnost se už před několika lety rozhodla upustit od výroby a prodeje osobních počítačů pro koncové zákazníky, jelikož nebyla schopna cenově konkurovat firmám z Asie. V posledních letech tvoří jádro činnosti IBM vývoj softwaru a prodej hardwaru pro firmy, především serverová řešení a služby s tím spojené. V roce 2018 se firmě podařilo ukončit pokles tržeb, který trval šest let.

IBM bude propouštět, má zaniknout 2000 pracovních míst
i Zdroj: PCTuning.cz

Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama