ibm-kupuje-firmu-red-hat-za-34-miliard-dolaru
PCTuning Novinka

IBM kupuje firmu Red Hat za 34 miliard dolarů

mirek-koci
Mirek Kočí
29. 10. 2018 17:00 1 Sdílej:

Americká firma IBM kupuje softwarovou společnosti Red Hat za 34 miliard amerických dolarů (769,8 miliardy korun). Jedná se zatím o největší akvizice uskutečněnou tímto gigantem. IBM od akvizice očekává, že díky ní posílí své současné aktivity a portfolio služeb i projektů především v oblasti cloudu. Upozornila na to agentura Reuters.

Reklama
Reklama

„Akvizice Red Hat mění hru. IBM se stane světovou jedničkou v poskytování hybridního cloudu, nabídne společnostem jediné řešení otevřeného cloudu, které otevře plnou hodnotu cloudu pro jejich podnikání,“ uvedl šéf IBM Ginni Rometty.

Za jednu akcii Red Hat IBM zaplatí 190 dolarů, tedy zhruba 4300 Kč. Dohoda by měla být finalizována ve druhé polovině příštího roku.

Red Hat se specializuje na operační systémy Linux, první verze platformy Red Hat Linux byla klientům distribuována 31. října 1994. Red Hat bude i nadále vést Jim Whitehurst a současný management. Zachované mají být i současné centrály, pobočky či značky podniku.

Zdroj

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning