intel-chce-uzivatelsky-prijemnejsi-notebooky
Novinka Intel chce uživatelsky příjemnější notebooky

Intel chce uživatelsky příjemnější notebooky

Jaroslav Lexa

Jaroslav Lexa

29. 3. 2006 00:00 9

Pokud na noteboocích něco nemám rád, je to krom jejich výdrže také ohromně nepohodlné rozebírání a výměna součástek. Na tom chce zapracovat firma Intel, která má v tomto odvětví asi velké plány. Pojďme si je přiblížit:

Reklama
Intel chce uživatelsky příjemnější notebooky
i Zdroj: PCTuning.cz

 

Intel chce udělat notebooky více přístupné uživateli. Zařízení, které by mělo být více podobné dnešním osobním počítačům se má pyšnit vyměnitelnými periferiemi jako klávesnicí, LCD obrazovkou, baterií nebo vyměnitelnými optickými mechanikami. Pevné disky jsou samozřejmě vyměnitelné už dnes.

Aby toho nebylo málo, Intel na projektu spolupracuje s firmami Asus, Compal a Quanta, které pracují na celkem jedenácti nových designech. Vyrobené notebooky samozřejmě budou splňovat předchozí požadavky na vyměnitelnost. Projekt by měl "nést své ovoce" během příštích 3-5let.

Intel vidí hlavní výhodu v tom, že pokud Vám například praskne displej, jeho oprava už nebude trvat nekonečně dlouho, zvládnete ji sami. Myslím, že je to krok správným směrem. Konečně vývoj v tomto odvětví nestojí na jednom místě a hýbe se nějakým směrem. Doufejme, že další firmy budou následovat.

Podle dailytech

Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama