intel-nas-pripravuje-na-prichod-prvni-samostatne-graficke-karty-po-temer-20-letech
PCTuning Novinka

Intel nás připravuje na příchod první samostatné grafické karty po téměř 20 letech

Martina Lipertová
Martina Lipertová
16. 8. 2018 16:30 6 Sdílej:

Na pondělí 20. srpna je naplánováno oficiální představení nové grafické karty od Nvidie – pravděpodobně se bude jednat o GeForce RTX 2080 nebo GTX 1180. Grafická karta by měla být založená na nové architektuře Turing, která by teoreticky měla být schopná ve videohrách zobrazovat paprsky v realtimovém čase na velmi vysoké úrovni (což by mělo znamenat šíleně realistické odrazy a osvětlení – tady je demo).

Reklama
Reklama

Všechnu pozornost se však Nvidii nyní snaží ukrást Intel, který připomněl, že sám pracuje na výkonné grafické kartě. Připomínka se objevila na twitterovém účtu Intelu a vypadá nějak takhle:

We will set our graphics free. #SIGGRAPH2018 pic.twitter.com/vAoSe4WgZX

— Intel Graphics (@IntelGraphics) 15. srpna 2018

Tato grafická karta bude pro Intel první samostatnou grafickou kartou po téměř 20 letech – pokud nebudeme počítat zrušenou grafiku Larrabee, která ve skutečnosti nebyla zrušená, ale částečně se transformovala na mnohojádrový koprocesor, který se stal součástí nejrychlejšího superpočítače na světě.

Žádné bližší informace o této grafice bohužel nemáme. Intel prozradil už jenom to, že se jí dočkáme v roce 2020.

Zdroj: Cnet

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning