Intel ohlásil hospodářské výsledky, překonaly odhady
Novinka Intel ohlásil hospodářské výsledky, překonaly odhady

Intel ohlásil hospodářské výsledky, překonaly odhady

Mirek Kočí

Mirek Kočí

27. 1. 2022 18:01

Zisk společnosti Intel ve čtvrtém čtvrtletí loňského roku klesl, přesto překonal odhady analytiků díky poptávce po čipech. Firma však čelila nárůstu nákladů a investic do rozšíření výroby.

Reklama
Reklama

Intel vykázal zisk 4,62 miliardy dolarů nebo 1,13 dolaru na akcii. Upravený zisk se snížil na 1,09 dolaru na akcii z 1,48 dolaru na akcii ve stejném období před rokem. Analytici však očekávali ještě slabší výsledek, a to zisk 0,90 dolaru na akcii.

Tržby Intelu v uplynulém čtvrtletí vzrostly o 3 % na 20,53 miliardy dolarů z předloňských 19,98 miliardy dolarů. Upravené výnosy se zvýšily na 19,5 miliardy dolarů z 18,9 miliardy dolarů, zatímco analytici odhadovali, že dosáhnou 18,32 miliardy dolarů.

Intel ohlásil hospodářské výsledky, překonaly odhady

Tržby Intelu za celý loňský rok dosáhly 79 miliard dolarů a čistý zisk byl 19,9 miliardy dolarů, což je přibližně o 5 % méně než čistý zisk v předchozím roce.

Minulý rok se nesl ve znamení bezprecedentní poptávky po čipech, která by měla podle očekávání pokračovat i letos. Při pohledu na první čtvrtletí 2022 Intel očekává tržby ve výši přibližně 18,3 miliardy dolarů a upravený zisk přibližně 0,80 dolaru na akcii. 

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Pctuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým Pctuning