ion-na-mini-itx-desce
Novinka Ion na Mini-ITX desce

Ion na Mini-ITX desce

Michal Mitrega

Michal Mitrega

10

Nová platforma NVIDIA Ion určitě není určená jen pro netbooky, ale také pro velmi úsporné domácí počítače. Zotac proto představil hned dvě zajímavé Mini-ITX verze spoléhající se na procesor Atom.

Reklama

Zotac IONITX-A-U a IONITX-B-E se liší především procesorem, který je uvězněný pod velkým pasivním chladičem. V prvním případě dostanete dvoujádro Atom N330 a v druhém jednojádro Atom N230. Desky dále podporují DDR2 paměti až do frekvence 800MHz.

Ion na Mini-ITX desce
i Zdroj: PCTuning.cz

Co nás ale zajímá nejvíc je silné integrované grafické jádro GeForce 9400, které se skrývá pod čipsetem MCP79. Takt je nastavený na 450MHz a frekvence shader jednotek na 1100MHz. Nechybí ani HDMI výstup a Mini PCI-E slot na rozšíření. K portům patří 10x USB, 3x SATA-II a 1x eSATA.

Ion na Mini-ITX desce
i Zdroj: PCTuning.cz

Zotac IONITX-A-U a IONITX-B-E jsou 'oslazené' WiFi konektivitou a měly by se začít prodávat za slušnou cenu 300 a 200 dolarů. Konečně je na trhu malé řešení, které s IGP zvládne i nějaké ty hry a přehrávání videa.

Zdroje: Expreview


Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama