iPhone 6 Plus: Super herní konzole... ale co dál?
i Zdroj: PCTuning.cz
Mobilní zařízení Článek iPhone 6 Plus: Super herní konzole... ale co dál?

iPhone 6 Plus: Super herní konzole... ale co dál?

Michal Rybka

Michal Rybka

10. 10. 2014 12:00 24

Seznam kapitol

1. iPhone 6 Plus: telefon s cenou (slušného) notebooku 2. Velké zvíře (ale spíš domácí) 3. Nejlepší na hraní 4. Velká konkurence pro malé kompakty...
5. ...ale optiku neobelže 6. Video i zpomaleně 7. I chybičky se vloudí

Do pracek se mi dostal iPhone 6 Plus s jednou jasnou instrukcí: Neohnout! Videí s ohnutým iPhonem 6 je na YouTube už tolik, že jejich sledovanost klesá a možná se je už nevyplatí ničit jen tak pro špás. Dobře, tohle se Apple nepovedlo. A co ten zbytek? Jak se Apple vypořádal s velkým displejem? Jak to fotí a natáčí video? A jak se na tom hraje?

Reklama

Bez mučení musím říci, že vše, co jsem s iPhone 6 Plus činil, bylo kontaminováno myšlenkou na dvě věci: Hliníkovou konstrukci, která je nezdravě ohebná a docela šílenou cenou, kterou za něj Apple žádá. Nejlevnější verze, jejíž smysl mi vzhledem ke komicky malému 16 GB úložišti uniká, je za „lidových“ 749 dolarů, pak následuje 64GB verze za 849 dolarů a nejvyšší je 128GB verze za 949 dolarů.

iPhone 6 Plus: Super herní konzole... ale co dál?
i Zdroj: PCTuning.cz

Tu jsem dostal zapůjčenou a věru jsem měl staženou řiťku z toho, že bych tento skvost ohnul, nechal padnout na štěrk anebo si ho nechal vytopit deštěm. Pro jistotu jsem s sebou neustále nosil uzavíratelný igelitový pytlík, nejlepšího to přítele elektroniky na cestách. (Ve velikostní verzi vhodné pro lidské tělo je rovněž doporučovaný příručkami SAS pro přežití.)

Riziko poškození mi vzhledem k jeho obřím rozměrům přijde dosti velké. Prvním problémem bylo jak ho vůbec nosit. V kapse kalhot ne, takhle začínají ta legrační instruktážní videa „jak si ohnout iPhone 6“.

Žádné rozumné pouzdro na opasek zatím nenalezneme – a i kdyby, muselo by být docela velké. Naštěstí Klimatex už před rokem myslel na to, že šílenci budou nosit do terénu až 8" tablety. A tak jsem v jejich mikině jsem nalezl náprsní kapsu vhodné velikosti, kde nehrozí katastrofa při si pokusu zašněrovat si botu v podřepu a podobně.

iPhone 6 Plus: Super herní konzole... ale co dál?
i Zdroj: PCTuning.cz

Takže bylo možné vzít iPhone 6 Plus i ven, což poukázalo na další problém s jeho obří velikostí: Nedá se rozumně ovládat jednou rukou. Lidé s menší prackou ho budou mít problém i jen držet, já mám tlapu velikou a tak ho do ní sevřu v tom smyslu, že se mi prsty dotýkají. Manipulace jednou rukou je velmi obtížná – už jenom proto, že gesto pro odemčení foťáku vyžaduje pojezd prstem takové délky, že by to v jedné ruce zvládl snad jen Paganini. Ano, existuje na to trik, můžete se naučit rychle „vyhodit“ lock screen nahoru. Jenže na ten trik musíte přijít.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama