japan-display-brzy-vyda-displej-s-hustotou-pixelu-pres-800-ppi-pro-vr-headsety
Novinka Japan Display brzy vydá displej s hustotou pixelů přes 800 ppi pro VR headsety

Japan Display brzy vydá displej s hustotou pixelů přes 800 ppi pro VR headsety

Ondřej Štěpánek

Ondřej Štěpánek

14. 12. 2017 16:00

Společnost Japan Displej (JDI) oznámila příchod nového LCD panelu, který se může pyšnit vysokou hustotou pixelů přesahující 800 obrazových bodů na palec. 

Reklama

Tento displej byl speciálně vyvinutý pro využití v headsetech pro virtuální realitu, kde by se díky vyšší hustotě pixelů neměl projevovat efekt viditelné struktury pixelů v obraze. Panel je založen na technologii LTPS (Low-Temperature PolySilicon) a nabídne úhlopříčku 3,6", což v kombinaci s rozlišením 1920 × 2160 pixelů poskytuje hustotu právě 803 ppi. Na rozdíl od OLED displejů využívá displej normální formát RGB, kdy může každý pixel mít tři podskupiny. Obnovovací frekvence displeje je také dostatečná a to 90 Hz.

Japan Display brzy vydá displej s hustotou pixelů přes 800 ppi pro VR headsety
i Zdroj: PCTuning.cz

Výrobce hovoří také o maximální době odezvy 4,5 ms (GtG), což je pro VR headsety zvláště podstatný parametr, aby bylo zabráněno rozmazaní obrazu při pohybu. Displej ale parametricky pokulhává z hlediska kontrastního poměru, který je 700:1 a jas dosahujícího pouze na 150 cd/m2. Také z hlediska barev se žádného zázraku nedočkáme, displej totiž umí zobrazit pouze 70 % rozsahu NTSC. 

Již v loňském roce Japan Display odhalil displej s 651 ppi, přičemž na příští rok plánuje přijít s displejem s ještě vyšší hustotou pixelů, která by měla přesáhnout dokonce hranici 1000 ppi. To bude jistě vést také ke zmenšení úhlopříčky displeje, díky čemuž budou moci mít VR headsety s těmito displeji menší rozměry. Ani konkurence ale nezahálí. Například Samsung už v loňském roce odhalil 5,5" nabízející 800 ppi. 

Zdroj: 1, 2

Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama