jeste-jste-nedostali-aktualizaci-na-windows-10-nainstalujte-si-ho-rucne
PCTuning Novinka

Ještě jste nedostali aktualizaci na Windows 10? Nainstalujte si ho ručně!

Lucie Jiříková
Lucie Jiříková
29. 7. 2015 11:00 72 Sdílej:

Microsoft dnes začal rozposílat Windows 10. To ovšem neznamená, že se k vám dnes dostane. Stejně dobře se může stát, že na něj budete čekat dlouhé dny, nebo i týdny. Pokud byste čekání na nový operační systém od Microsoftu chtěli urychlit, máme pro vás řešení, respektive návod na ruční instalaci.

Reklama
Reklama

Návod na aktualizaci, který je určený výhradně pro majitele zařízení s Windows 7 SP1 nebo Windows 8.1, má pouze 3 rychlé kroky:

  1. Nastavte své Windows tak, aby se aktualizovaly automaticky a nainstalujte všechny dostupné updaty (nepovinné není třeba). Díky DavidCZ
  2. Vymažte vše ze složky C:\Windows\SoftwareDistribution\Download
  3. V cmd.exe spusťte jako administrátor (nestačí mít jen účet s právy administrátora, je třeba opravdu pravým tlačítkem a spustit jako administrátor) v CMD okně tento příkaz: wuauclt.exe /updatenow

Nyní by mělo začít stahování a instalace Windows 10. Už jste si nový operační systém od Microsoftu nainstalovali? A co na něj říkáte? Dejte nám vědět!

UPDATE1: Instalační média pro přímou instalaci si můžete stáhnout na tomto odkazu. Děkujeme uživateli Ethos.

UPDATE2: Čistá instalace podle všeho vyžaduje klíč speciálně pro Windows 10, pro upgrade z Windows 7 nebo 8.1 je třeba nejdřív provést upgrade systému. Tím se klíč ze starých Windows zaregistruje i s vaším hardware a teprve potom bude fungovat při čisté instalaci. Microsoft to uvádí přímo v FAQ o aktivaci.

UPDATE3: Pokud vám nefunguje instalace přes Windows Update - často totiž končí s chybami, stáhněte si z odkazu výše klasické instalační médium (USB nebo ISO pro vypálení) a instalujte pomocí něj. Normálně ze stávajících Windows je třeba spustit setup.exe, nesnažte se hned na začátku udělat čistou instalaci. Prvně je potřeba provést upgrade přes starší verzi Windows, při kterém si Microsoft zaregistruje váš product key ke konfiguraci hardware. Hlavně je třeba po instalaci Windows 10 aktivovat, což aktuálně při přetížených serverech může být i na více pokusů. Opakujte dokud se to nepodaří, samozřejmě pokud máte legální klíč (jinak budete opakovat asi dlouho). Další instalace už pak lze udělat "načisto", stačí přeskočit dva dotazy na product key v průběhu a po dokončení budete mít systém rovnou aktivovaný bez jakéhokoliv vkládání klíče...

Zdroj: RedmondPie

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning