kancelarsky-balik-microsoft-office-obsahuje-nebezpecnou-chybu
Novinka Kancelářský balík Microsoft Office obsahuje nebezpečnou chybu

Kancelářský balík Microsoft Office obsahuje nebezpečnou chybu

Mirek Kočí

Mirek Kočí

9. 7. 2019 17:00 2

V jednom z programů, které jsou součástí populárního kancelářského balíku Microsoft Office, je nebezpečná chyba. Upozornila na to antivirová společnost ESET s tím, že bezpečnostní nedostatek nyní začali v Česku zneužívat hackeři.

Reklama

Analytici ESETu detekují nebezpečný exploit Win32/Exploit.CVE-2017-11882 od února letošního roku. Do června se jeho podíl na celkovém počtu internetových hrozeb v České republice pohyboval mezi 4 a 5 procenty. V červnu však jeho četnost výrazně vzrostla a vyskočila na téměř 9 procent.

„Zranitelnost využívá slabinu jednoho z programů v balíku Mirosoft Office, jmenovitě Microsoft Equation Editor. Jde o nástroj pro práci s matematickými rovnicemi. Zmíněný exploit umožní spuštění libovolného programového kódu, poté co uživatel otevře škodlivý dokument,“ vysvětlil Miroslav Dvořák, technický ředitel české pobočky společnosti ESET.

Dobrou zprávou je, že k dispozici už je aktualizace balíku Office, kterou je možné stahovat prostřednictvím služby Windows Update. Závěrem dodejme, že díky chybě mohli počítačoví piráti propašovat do počítače prakticky jakýkoli škodlivý kód, případně uživatele špehovat.

Kancelářský balík Microsoft Office obsahuje nebezpečnou chybu
i Zdroj: PCTuning.cz

Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama