kapesni-konzole-ngp-je-prakticky-mrtva-proti-iphonu-nema-sanci
PCTuning Novinka

Kapesní konzole NGP je prakticky mrtvá, proti iPhonu nemá šanci

Mirek Kočí
Mirek Kočí
4. 3. 2011 15:45 24 Sdílej:

App Store nabízí statisíce aplikací za přijatelnou cenu. Mnoho z nich je navíc zdarma, tomu lze ztěží konkurovat.

Reklama
Reklama

Japonské Sony představilo nedávno nové přenosné herní zařízení, první s bezdrátovým připojením na mobilní 3G sítě. Přístroj s kódovým názvem NGP (z anglického Next Generation Portable) bude mít dotykový 5“ OLED displej s rozlišením 960 × 544 pixelů a poměrem stran 16:9.

Na zadní straně je umístěn velký touchpad, který má navíc stejné rozměry jako displej. Kapesní konzole má konečně i druhý analogový ovladač. Ve výbavě dále nechybí ani obligátní povinné položky jako modul WiFi 802.11b/g/n, Bluetooth 2.1, akcelerometr, gyroskop, GPS, kompas, nebo dvojice kamer.

Hnacím motorem je čtyřjádrový procesor ARM Cortex-A9 (od jakého výrobce nebylo dosud specifikováno), grafiku naopak vykresluje jádro PowerVR SGX543MP4+. Přesné datum uvedení na trh neznáme, předpokládá se, že dostupné NGP bude až koncem roku.

Ačkoli má Sony má docela velké jméno a podporu vývojářů, bude to mít hodně těžké. Svědčí o tom i různé prognózy, které se spíše kloní k závěru, že neuspěje. Totéž si myslí také šéf studia Ngmoco, který na konferenci GDC v San Franciscu uvedl, že zařízení na trh přichází pozdě a nemá prakticky žádnou budoucnost.

Jako největšího konkurenta zmiňuje Apple a jeho zařízení iPhone a iPod, které se mohou opřít o bohatý ekosystém. „Myslím, že PSP je mrtvé, a NGP skončí v okamžiku, kdy bude uvedeno na trh. Je opravdu těžké soutěžit s App Store, které nabízí statisíce aplikací a her a širokou škálu možností, kde navíc za vše průměrně zaplatíte 1,2 dolarů,“ uvedl Neil Young a pokračoval: „Navíc obsahuje stovky, neli tisíce kvalitních bezplatných aplikací. Myslím, že s tímhle Sony nemůže soupeřit“.

„Potřebujete celou řadu věcí, možností. iPhone a iPod Touch nabídl mnoho funkcí jako švycarský nůž, a navíc se na nich opravdu dobře hrají hry“. Podle Younga je situace o něco lepší u Nintenda, které může uspět. Pomoci mu má široká základna fanoušků, ale i kapesní konzole Nintendo 3DS. „Nintendo může v konkurenci obstát,“ uvedl závěrem Young.

Zdroj: 1 2

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning