kaspersky-bude-sdilet-informace-o-virech-s-microsoftem
Novinka Kaspersky bude sdílet informace o virech s Microsoftem

Kaspersky bude sdílet informace o virech s Microsoftem

Stančík Martin

Stančík Martin

18. 3. 2006 00:00 1

Společnost Kaspersky Labs se zapojila do programu Microsoft Virus Information Alliance (VIA) na sdílení informací o virech a dalších nebezpečeních s jinými antivirovými firmami.

Reklama

Hlavním cílem programu je shromažďovat a vyměňovat informace o nových virových nebezpečích s partnery programu a chránit tak uživatele produktů od Microsoftu. VIA vznikla v roce 2003 a zjistilo se, že jde o velmi efektivní cestu ke sdílení zpráv o nových nebezpečeních a dalších technických informacích. Alianci nyní tvoří deset největších antivirových firem plus Microsoft.

Hlavní rolí Kaspersky Labs v programu tedy bude vyměňovat veškeré informace o virech a jiných nebezpečeních, zjištěných pomocí jejich software, s dalšími partnery.

Kaspersky Lab. Antivirus Software. Computer Virus Protection, Spam Filter, and Computer Security.

"Aliance je opravdu potřebná - v dnešní době vznikne denně na sto padesát virů, které již netvoří jednotlivci, ale dobře organizované skupiny s finančními cíly. Minulý rok byla za den vyprodukována asi polovina z dnešního počtu virů a červů, většina je pro platformu Windows," řekl Eugene Kaspersky, šéf stejnojmenné společnosti.

Zdroj: Kaspersky Lab

Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama