kingston-vstupuje-na-trh-nvme-disku-pro-datova-centra-s-modelem-dc1000b
PCTuning Novinka

Kingston vstupuje na trh NVMe disků pro datová centra s modelem DC1000B

mirek-koci
Mirek Kočí
13. 1. 2020 17:00 Sdílej:

Společnost Kingston ohlásila zahájení dodávek nového SSD s označením DC1000B. Ten je ideální pro servery, které mají jeden nebo dva M.2 NVMe sloty vyhrazené pro účely bootování, a umožňuje tak uvolnit cenné přední 2,5" přihrádky pro další disky pro ukládání dat.

Reklama
Reklama

Kingston DC1000B má velikost 22 × 80 mm, vestavěnou ochranu proti ztrátě napájení a výdrž 0,5 DWPD4 pro zajištění dlouhodobého provozu. Může se pochlubit výkonem s rychlostí až 3,2 GB/s a 205 kIOPS a je určen především pro bootování, dá se však využívat například i jako mezipaměť nebo pro ukládání záznamů protokolu o činnosti systému.

„I když byly disky s rozhraním M.2 původně vyvíjeny pro klientské počítače, jejich malé rozměry a vysoký výkon z nich činí atraktivní variantu i pro použití na serverech,“ uvedl Tony Hollingsbee, obchodní manažer Kingstone pro SSD v regionu EMEA.

DC1000B je M.2 (2280) NVMe SSD s rozhraním PCIe Gen 3.0 × 4 a technologií 3D TLC NAND. Dle výrobce je ideální jako interní bootovací jednotka pro servery montované do velkých skříní a také pro speciální systémy, kde je zapotřebí výkonný M.2 SSD disk vybavený vlastní ochranou proti ztrátě napájení (PLP).

Kingston DC1000B je k dispozici v kapacitách 240 a 480 GB a nabízí omezenou pětiletou záruku a bezplatnou technickou podporou. Ceny jednotlivých modelů výrobce nezveřejnil.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning