konkurence-pro-steam-epic-chysta-svuj-vlastni-obchod-s-hrami
PCTuning Novinka

Konkurence pro Steam: Epic chystá svůj vlastní obchod s hrami

martina-lipertova
Martina Lipertová
5. 12. 2018 08:00 8 Sdílej:

Společnost Epic Games, která má na svědomí herní hit Fortnite, plánuje spustit svůj vlastní online obchod s hrami. Dočkat bychom se ho měli už v roce 2019.

Reklama
Reklama

K oficiálnímu oznámení tohoto obchodu dojde během udílení herních cen The Game Awards, nicméně redaktoři deníku PC Gamer, respektive gamesindustry.biz už uveřejnili některé zajímavé podrobnosti. Podle těchto informací se Epic chystá hráče nalákat na nabídku her zdarma. Každý týden bychom se měli dočkat hned dvou titulů, které Epic bude sponzorovat ze svých vlastních zdrojů.

Z pohledu herních vývojářů je pak hodně zajímavé předpokládané rozdělení výnosů z prodeje her. Na rozdíl od Steamu, který se s tvůrci dělí v poměru 30/70 se Epic s tvůrci chce dělit poměrem 12/88, to znamená, že z každých 100 dolarů si strhne pouze 12 dolarů a 88 dolarů nechá vývojářům.

Toto rozhodnutí pravděpodobně vychází z problémů, které Epic Games řešili v předešlých týdnech právě v souvislosti se svou hrou Fortnite. Fortnite se kvůli vysokým poplatkům nedostala například do obchodu Google Play, vývojáři si ho raději vydali na svém vlastním webu.

Nápad na rozjetí svého vlastního digitálního obchodu má v poslední době kde kdo. Abychom si mohli zahrát nový Far Cry, musíme mít nainstalovaný Uplay. Abychom mohli hrát nový Battlefield, potřebujeme zase Origin. Žádná z těchto platforem však nepřekročila svůj stín a nezačala ve velkém vydávat i další hry, aby skutečně mohla konkurovat právě Steamu. Doufejme, že Epic Games v tomto ohledu budou důmyslnější a úspěšnější.

Zdroj: 1, 2

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning