larrabee-a-nova-fyzika
Novinka Larrabee a nová fyzika

Larrabee a nová fyzika

Michal Mitrega

Michal Mitrega

12. 5. 2009 00:00 3

Intel vydal zajímavý dokument (whitepaper) popisující fyzické výpočty za pomocí nové grafické karty Larrabee. Ostatně bylo by naivní předpokládat, že by Intel lehce prorazil s něčím co už je dávno na trhu. Herní fyzika by se podle Intelu měla stát základním kamenem každé moderní hry.

Reklama
Reklama

Aplikace herní fyziky je velmi výpočetně náročný úkon, se kterým se pohodlně dokáže vypořádat jenom silně paralelní architektura GPU Larrabee. Dokument se zaměřuje na popis bezproblémové simulace vody, pevných těles, šatů a detekci kolizí.

Larrabee a nová fyzika
i Zdroj: Pctuning


Wafer plný čipů Larrabee

O práci se stará 16 VPU (vector pipeline unit) jednotek schopných zpracovat vekterové operace s pevnou i plovoucí desetinnou čárkou. Na druhou stranu takové prohlášení nemůžete brát příliš vážně. Whitepapery většinou obsahují jenom to, co se do nich snaží dostat nadřízení a marketingové oddělení.

Zdroje: Fudzilla

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Pctuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme

Váš tým Pctuning