lenovo-thinkpad-x140e-by-mel-byt-k-dispozici-s-os-windows-i-ubuntu
PCTuning Novinka

Lenovo ThinkPad X140e by měl být k dispozici s OS Windows i Ubuntu

Ondřej Štěpánek
Ondřej Štěpánek
21. 11. 2013 12:00 7 Sdílej:

Brzy spatří světlo světa nový notebook Lenovo ThinkPad X140e. Podle některých zdrojů si budeme moci u notebooku vybrat z operačních systémů Windows 8 a Ubuntu 12.04 LTS.

Reklama
Reklama

Notebook je jedinečný i možností ochrany vnitřních komponent. Pomocí akcelerometru notebook detekuje klesající pohyby při naklánění notebooku. Když je notebook nakloněn, senzor uzavře pevný disk pomocí gumové vrstvy, aby bylo zabráněno jejich poškození.

Kromě této zajímavé technologie se notebook pochlubí také klávesnicí, která je odolná proti polití. Pohodlně a beze strachu tak můžete nad notebookem například konzumovat kávu. Dalším kladem je také baterie se solidní výdrží až 8,5 hodin. Nový ThinkPad navíc váží pouhých 1,7 kg. 

Podle serveru Ubuntu.com bude notebook vybaven AMD A4-5000 procesorem společně s grafickou kartou Radoen HD Graphics. Konektivita zařízení zahrnuje VGA port, HDMI výstup, dva USB 3.0 porty a USB 2.0 rozhraní. K připojení na internet bude možné využít ethernetový konektor nebo bezdrátové připojení Wi-Fi. Ačkoliv se oficiální stránky o možnosti zakoupení notebooku s OS Ubuntu nezmiňují, server Ubuntu.com informuje, že v některých regionech bude možné zakoupit tento model se speciálním obrazem operačního systému Ubuntu. 

Výrobce avizuje, že notebook je vhodný především pro segment vzdělávání, tedy pro studenty. Co je zatím záhadou, je cena zařízení, která zatím nebyla stanovena. 

Zdroj: Softpedia

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning