lenovu-se-ve-druhem-ctvrtleti-darilo-napric-vsemi-segmenty
Novinka Lenovu se ve druhém čtvrtletí dařilo napříč všemi segmenty

Lenovu se ve druhém čtvrtletí dařilo napříč všemi segmenty

Mirek Kočí

Mirek Kočí

3. 11. 2020 17:30

Technologická společnost Lenovo dnes oznámila, že její tržby dosáhly v druhém čtvrtletí rekordních 14,5 miliard dolarů. Výsledky značí, že došlo k meziročnímu nárůstu téměř o 7 % a dařilo se tak napříč celým segmentem.

Reklama

Společnost zaznamenala rekordní příjem před zdaněním ve výši 470 milionů dolarů s meziročním nárůstem o 52 %, zatímco čistý příjem se navýšil meziročně o 53 % na 310 milionů dolarů. S úspěšným čtvrtletím byla zároveň potvrzena finanční udržitelnost společnosti silným hodnocením investičního stupně od společností Moody´s, Standard & Poor’s a Fitch.

Základní zisk na akcii za druhé čtvrtletí činil 2,59 centů v USA nebo 20,08 HK centů. Představenstvo společnosti Lenovo deklarovalo prozatímní dividendu ve výši 6,6 HK centů na akcii.

Lenovu se ve druhém čtvrtletí dařilo napříč všemi segmenty
i Zdroj: PCTuning.cz

„Rekordní výsledky v tomto čtvrtletí odrážejí náš trvalý závazek uspokojovat potřeby rychle rostoucího trendu práce, učení i hraní z domova. Všechny naše hlavní sekce meziročně rostly, zatímco software a služby dosáhly nového rekordu,“ uvedl Yuanqing Yang, předseda představenstva a generální ředitel společnosti Lenovo. „Vzhledem k tomu, že se svět snaží přizpůsobit „novému normálu“, věříme v dlouhodobý růst jak u klasických produktů, tak u cloudové infrastruktury. I nadále budeme podporovat transformaci založenou na službách, abychom se lépe chopili příležitostí a podpořili udržitelný růst.“

Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama