levnejsi-nehalem-je-core-i5
Novinka Levnější Nehalem je Core i5

Levnější Nehalem je Core i5

Z. Obermaier

Z. Obermaier

9. 12. 2008 00:00 14

Objevil se test střední třídy procesorů s jádrem Lynnfield architektury Nehalem, název procesorů je překvapivě Core i5. Výkon je ale téměř shodný s Core i7. 

Reklama
Reklama
Levnější Nehalem je Core i5

Původně se tvrdilo, že levnější řešení Nehalemu se objeví až na podzim roku 2009. Zdá se ale, že Intel dokončil prvotní testování už nyní a procesory jsou téměř hotové. Procesory s jádrem Lynnfield do patice LGA 1156 se objeví zřejmě mnohem dříve, už je jasný i název - Intel Core i5.

Rozdíly mezi Core i7 a Core i5 jsou následující: Core i5 je nativní 45nm čtyřjádro, které umožňuje zapnout SMT (HyperThreading). Tedy také bude mít 8 virtuálních jader. Hlavní rozdíl je pouze v dual-channel paměťovém řadiči pro DDR3. Další novinkou je umístění I/O Hubu (severní můstek X58), přímo do procesoru. Základní desky ted budou nést pouze jediný čip, jižní můstek s jeho zařízeními. O vše ostatní se postará samotný procesor. Z CPU také zmizí sběrnice QPI, která v této třídě nebude potřeba. Překvapivě ale Core i5 za Core i7 výkonově nijak výrazně nezaostává, což je dobrá zpráva pro běžné zákazníky.

Na několik přdběžných testů se podívejte zde: XS fórum

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning