LG přidá podporu streamovací služby Nvidia GeForce Now do svých televizí
Novinka LG přidá podporu streamovací služby Nvidia GeForce Now do svých televizí

LG přidá podporu streamovací služby Nvidia GeForce Now do svých televizí

David Jiránek

David Jiránek

22. 11. 2021 16:00

Společnost LG oznámila partnerství s Nvidii a stane se prvním výrobcem televizí, který vytvoří dedikovanou aplikaci GeForce Now pro televize s operačním systém WebOS.

Reklama
Reklama

Televize LG OLED bývají často v hledáčku hráčů zejména díky podpoře 120Hz obnovovací frekvenci, relativně nízké odezvě a množství HDMI 2.1 portů. K televizi s klidem připojíte obě nejnovější konzole a herní PC. Všechna zařízení přitom mohou využít vysokou obnovovací frekvenci při 4K rozlišení. Nová aplikace vyvinutá ve spolupráci s Nvidii obohatí tyto i další modely.

LG do svých televizí skrze LG Content Store dostane novou aplikaci Nvidia GeForce Now umožňující streamované hraní. Týká se to modelů televizí z letošního roku a modelové řady LG 4K OLED, QNED Mini LED a NanoCell TV na 80 trzích po celém světě.

V nabídce služby GeForce Now je 35 zdarma hratelných titulů, ke kterým kromě televize budete potřebovat jen kompatibilní ovladač. Konzoli ani PC připojovat nemusíte.

Přehled GeForce Now členství
Přehled GeForce Now členství

GeForce Now bylo do teď k dispozici skrze prohlížeč v případě telefonů a tebletů nebo na PC a Nvidia Shield. Mělo by tedy jít o první aplikaci určenou přímo pro televize. Tituly budou hratelné při rozlišení 1080p a 60 FPS. Členové prioritního předplatného (269 Kč / měsíce) budou mít přístup k funkcím jako RayTracing a delší herní relaci. Beta verze aplikace by již měla být dostupná.

K dispozici je také nové předplatné, jehož kvalita a poskytovaný výkon obstarají obraz o rozlišení 1440p při 120 FPS. Zda bude tento režim obrazu kompatibilní s televizemi od LG a novou aplikací nebylo upřesněno.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning