lian-li-pc-m25-kompaktni-sff-skrin-s-prekvapivym-prostorem-pro-disky
Novinka Lian Li PC-M25: kompaktní SFF skříň s překvapivým prostorem pro disky

Lian Li PC-M25: kompaktní SFF skříň s překvapivým prostorem pro disky

Ondřej Štěpánek

Ondřej Štěpánek

4. 2. 2016 18:00 11

Firma Lian Li si pro své zákazníky připravila novou kompaktní počítačovou skříň PC-M25, kterou lze považovat za SFF (small form factor) skříň, přesto však nabídne dostatek prostoru až pro osm disků.

Reklama
Reklama

Skříň má formát malé věže a je samozřejmě vyrobená z převážně z hliníku, jak už bývá u této značky zvykem. Interiér je navržený tak, že se zaměřuje právě na možnost instalace co nejvíce disků. Za tímto účelem je model PC-M25 vybaven hot-swap odnímatelným držákem pro HDD, do něhož mohou uživatelé umístit až pět 3,5" disků. Další tři 2,5" nebo dva 3,5" disky pak můžeme umístit do spodní klece. 

Kromě více než slušného prostoru pro disky je ve skříni také dostatek prostoru pro grafiky s délkou až 410 mm a PSU s délkou 230 mm. Co se základních desek týče, můžeme zvolit micro-ATX či mini-ITX formát. Jediným poměrně dosti limitujícím faktorem je prostor pro chladič procesoru, jehož výška nesmí být větší než 8 cm. Za zmínku stojí také čtyři pozice pro grafické či rozšiřující karty. Ty lze na zadním panelu snadno uchytit systémem PCI lock. 

Chlazení skříně zajišťují především průduchy v bočnicích, odkud je vzduch vtahován pomocí čelního 140mm větráku s možností regulace otáček. Odvod teplého vzduchu ze skříně pak zajišťuje 120mm ventilátor umístěný na záď. Součástí skříně je také odnímatelný prachový filtr na dně pod klecí pro disky. Dalším aktivem PC-M25 je poměrně nízká hmotnost zhruba 3,74 kg. 

Cena této netradiční skříně, která potěší hlavně uživatele vyžadující vysokou kapacitu úložiště, by se měla pohybovat okolo 170 dolarů. Na náš trh by se tak mohla skříň dostat zhruba za necelých 5 000 Kč. Uvedení na trh plánuje Lian Li na polovinu tohoto měsíce. Tradičně budeme mít na výběr z černého a stříbrného provedení. 

Zdroj: 1, 2

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning