ma-phishingovy-filtr-lepsi-ie-nebo-firefox
Novinka Má phishingový filtr lepší IE nebo Firefox?

Má phishingový filtr lepší IE nebo Firefox?

Stančík Martin

Stančík Martin

16. 11. 2006 00:00 10

Z testu nezávislé firmy, jež porovnávala anti-phishingové filtry webových prohlížečů Internet Explorer 7 a Firefox 2.0 vyplývá, že Firefox je na tom lépe, Microsoft však tvrdí opak...

Reklama

Stránky použité v testu Mozilly (vedeném společností Smartware Technologies) byly vybrány ze seznamu dodaného další firmou - PhishTank, která vydává seznamy více než podezřelých stránek. Ze seznamu 1040 webů od PhishTanku bylo 820 zablokovaných Firefoxem 2.0 s implicitním nastavením, 848 pak bylo zablokováno s integrovanou funkcí "Požádejte o pomoc Google". IE7 pak zablokoval jen 690 stránek. Test byl nezávisle ověřen společností iSEC Partners.

Tým, jenž stojí za IE7 však poukázal na jinou studii od 3Sharp, podle které anti-phishingový filtr v Internet Exploreru v mnohém převyšuje ten ve Firefoxu. Microsoft 3Sharp požádal o vytvoření studie se 100 funkčními phishingovými weby. Podle 3Sharp IE7 rozpoznalo skoro 9 z 10 nebezpečných stránek a nevygenerovalo žádné falešné varování na 500 legitimních webech. V testu tedy IE7 získalo 172 bodů - druhý skončil Netcraft Toolbar s 168 body a Firefox (s anti-phishingovou technologií od Google) skončil na příčce třetí s 106 body.

Nejste z toho trochu zmateni?

Zdroj: Betanews

Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama