macbook-air-originalita-predevsim
Mobilní zařízení Článek MacBook AIR - originalita především

MacBook AIR - originalita především | Kapitola 6

Discriminator

Discriminator

31. 7. 2008 01:00 130

Seznam kapitol

1. Co je to MacBook AIR 2. Detailní pohled na MacBook AIR 3. Výkon a rychlost 4. Displej a jeho kvality 5. Pro koho je MacBook AIR? 6. Závěr

Apple se svými produkty vždy razil cestu, která se od hlavních dálničních tahů přeci jen poněkud odkláněla. Jejich produkty jsou jiné, originální, specifické, zajímavé a hlavně neotřelé. Pojďme se nyní ale společně podívat na produkt, který svým příchodem vzbudil takovou pozornost.

Reklama

Dostáváme se k úplnému závěru dnešní recenze, která jak pevně věříme, přinesla něco nového do vašeho náhledu na jeden z nejkontroverznějších notebooků posledních měsíců. Snad žádný z přístrojů za několik posledních let nevzbudil tolik ovací a současně tolik kritiky, jako jedinečný a hlavně originální MacBook AIR. Dlouho jste jistě nečetli tolik horkých diskusí o tom, zda si koupit nebo ne, jistě jste se nesetkali s tolika odlišnými názory na jeho kvality a hlavně už dlouho se o Apple nemluvilo tolik, jako je tomu právě nyní.

Ať už máte společnost s logem v podobě vykousnutého jablka rádi nebo ne, určitě uznáte, že dlouho neměla tak zvučné jméno, jako je tomu dnes. Produkty  jako iPhone, iPhod Touch nebo historicky veleúspěšný iPod dávají společnosti, která je odkázána k tomu, že zaplňuje pouze druhé místo na trhu, opravdu zvučné jméno a i když ji mnozí zavrhují, stává se stále populárnější. Právě MacBook AIR do této vřavy přilil další horké olovo a tak se stále může spekulovat a hovořit o tom zda Apple ano či ne.

Pokud bychom měli za naší redakci prohlásit zda bychom si po testech MacBook AIR opravdu koupili, pak s klidným svědomím řekneme že ano. Je pravda, že na cestách nenahradí profesionální funkce, které jsou dostupné u Lenovo ThinkPad X300. I přes to se ale jedná o opravdu vynikajícího pomocníka na cesty se skvělým TFT displejem a hlavně bezkonkurenční konstrukcí, kterou mu mohou ostatní výrobci jen závidět. Na trhu nenajdete přístroj, který by měl tak robustní základnu provedenou z jednoho mohutného kusu hliníku. Stejně tak byste opravdu velmi těžko hledali stejně kvalitní a hlavně pevnou klávesnici navíc s integrovaným podsvícením.

MacBook AIR - originalita především
i Zdroj: PCTuning.cz

Je tedy jasné, že Apple výborné produkty opravdu umí a pokud mají nějaké mouchy, je třeba je brát tak jak jsou a při nákupu s nimi počítat. Není v žádném případě možné se po nákupu začít divit, že přístroj nemá optickou mechaniku nebo se rozčilovat nad malým počtem portů. Právě tyto netypické vlastnosti činí z MacBook AIR to čím je a nebýt těchto specialitek, měli bychom dnes na recenzi pouze zcela tuctový a netypický notebook.

Apple MacBook AIR

Klady

Zápory

+ jedinečné zpracování z hliníku- absence optické mechaniky
+ výtečná klávesnice- malý počet portů
+ kvalitní TFT- vyšší cena
+ minimální tloušťka- Windows XP se instaluje složitě
+ nízká hmotnost 
+ multidotykový touchpad 

Orientační cena:

39 000 s DPH

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama