Mafia III: Časy se mění
i Zdroj: PCTuning.cz
Hry Článek Mafia III: Časy se mění

Mafia III: Časy se mění

Lukáš Kunce

Lukáš Kunce

13. 10. 2016 03:00 33

Seznam kapitol

1. Pozdravuje Vás pan Salieri 2. Je to jenom běžná rutina 3. Dělaj v mojí čtvrti bordel 4. Mám nový boty a pěšky rozhodně nepudu 5. Až chytím toho parchanta, co nás podrazil...

V Česku letos není očekávanější hry. Mafia III rok a čtvrt po oznámení konečně vychází a hned vzbuzuje emoce. Jak si s pokračováním slavné mafiánské ságy poradilo nové studio Hangar 13? Dosavadní reakce hráčů naznačují, že to mohlo dopadnout lépe. Hru s krvavými nároky na hardware zachraňuje jen poutavě vyprávěný příběh černocha v Americe šedesátých let.

Reklama

Je to už neuvěřitelných 14 let, co jsme v kůži Tommyho Angela plnili přání pana Salieriho. Všichni jsme první Mafii hráli, většina z nás více než jednou. Když jste někomu v roce 2002 chtěli ukázat fakt dobrou hru, sáhli jste po Mafii, spustili Jízdu (případně Extrémní jízdu), a o zábavu na celý den bylo postaráno. Těžko najdete titul, který by se do srdcí českých hráčů zaryl stejně hluboko. Možná Vietcong, možná Machinarium, ale Mafia je pro Čechy nedotknutelná klasika. Proto byla očekávání od druhého dílu obrovská, skoro až nereálná.

Byť Mafia II rozhodně nebyla špatnou hrou, hráči z ní před 6 lety, kdy vyšla, nebyli příliš nadšení. Skoro každý jí vyčítal, že byla prázdná a krátká. Že nevyužila potenciálu krásného města Empire Bay. Že šlo jenom o lineární střílečku s příběhem, která se mimochodem odehrávala v otevřeném světě. Chyběla nám volná jízda. Vývoj druhého dílu totiž doprovázely nepříjemnosti – velká část původně plánovaného obsahu se do hry dostala až formou placených DLC, další část vůbec nespatřila světlo světa. Teď se zdá, že tuhle zpětnou vazbu si vývojáři Mafia III opravdu vzali k srdci.

Mafia III začíná výborně. Lépe než dvojka. Hra vás okamžitě vcucne svým retrospektivně vyprávěným příběhem, který v prvních dvou až třech hodinách hraje první housle. Úvodní bankovní loupež je perfektní, ze hry vyloženě teče šedesátková atmosféra a člověk má pocit, že Mafia je zpátky v plné parádě. Chvíli nato přijde nečekaný zvrat v ději a hra se najednou zlomí. Z příběhové akční hry se během okamžiku stane veliká open-world akce. Přirovnání k sérii Grand Theft Auto je tentokrát namístě. Jenže Mafia nikdy nebyla ani neměla být generickým klonem GTA. Nejspíš i proto jí tahle pozice moc nesedí.

Mafia III: Časy se mění
i Zdroj: PCTuning.cz

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama