mcr-v-pocitacovych-a-mobilnich-hrach-zna-sve-viteze
Novinka MČR v počítačových a mobilních hrách zná své vítěze

MČR v počítačových a mobilních hrách zná své vítěze

Mirek Kočí

Mirek Kočí

13. 11. 2018 15:00

Agentura PLAYzone po programem nabitém víkendu oznámila nové mistry ČR v počítačových a mobilních hrách. A že jich není zrovna málo, letos se o zlato hrálo rovnou v pěti herních titulech. Pro Mistrovství ČR v počítačových hrách to byla stálice na herní scéně v podobě Counter Strike: Global Offensive po boku s neméně legendárním titulem League of Legends a premiéru si letos vedle těchto dvou her střihlo i PUBG, jehož obliba nejen na domácí scéně stále roste. Vodafone mistrovství ČR v mobilních hrách pak tento víkend do světa vyslalo do světa dva novopečené mistry v Hearhstone a Clash Royale.

Reklama

Counter-Strike: Global Offensive

Letošní CS:GO turnaj měl kvalitní obsazení, kterému vévodili hráči týmu Gunrunners.AOC se zkušenostmi ze světových turnajů a s hned třemi trojnásobnými Mistry České republiky. Gunrunners potvrdili svou roli favorita už ve skupinové části, kde nenašli přemožitele. Podobný úspěch se povedl v druhé skupině týmu eSuba, který taktéž neporažen postoupil rovnou do semifinále. Ze čtvrtfinále se pak podařilo postoupit celku Universe, který si poradil s VENI VIDI VICI, a týmu Brute, jenž zvládl utkání s Team Gravity. Nakonec však vítězové skupin potvrdili své kvality v semifinále. Zatímco sestava eSuby se s Team Brute trápila a postup do semifinále získala velmi těsně až na třetí mapě, tým Gunrunners předvedl proti Universe dominantní výkon. Nedělní dopoledne pak odstartoval zápas o třetí místo, které nakonec získal tým Universe. Poté již následoval zlatý bod celého MČR, čímž bylo samotné grandfinále. V něm se projevily zkušenosti týmu Gunrunners, který po dramatickém a napínavém průběhu dokázal zvítězit, což pro jeho hráče znamená již čtvrtý titul Mistra České republiky v kuse.

MČR v počítačových a mobilních hrách zná své vítěze
i Zdroj: PCTuning.cz

1. místo: Gunrunners.AOC – 65 000 Kč

2. místo: eSuba – 30 000 Kč

3. místo: Trust.Universe – 15 000 Kč

4. místo: Team Brute.XPG – 5 000 Kč

League of Legends

Od začátku MČR snad nikdo nepochyboval, že se do finále probojují týmy eSuba a LanCraft. Oba týmy byly složeny z kvalitních česko-slovenských hráčů, jejichž přednosti byly divákům dobře známy. Tato předpověď se nakonec opravdu vyplnila a ve finále bylo možné sledovat souboj těchto dvou favoritů. LanCraft se do finále s malými obtížemi dostal přes Cyber Gaming a eSuba naopak bez sebemenšího zaváhání přes Inside Games MSI. Díky dominanci, kterou eSuba ukázala v semifinále, se stali favority i na výhru titulu, což se ve finále taktéž potvrdilo a eSuba se tak stala celkovým vítězem MČR 2018 v League of Legends.

1. místo: eSuba – 60 000 Kč

2. místo: LanCraft – 25 000 Kč

3. místo: Cyber Gaming – 15 000 Kč

4. místo: Inside Games MSI – 5 000 Kč  

Player Unknown’s Battlegrounds

Svou premiéru na MČR letos díky Nvidii zažila populární Battle Royale hra PlayerUnknown's Battlegrounds, ve které se našich nejlepších 16 týmů popralo o prizepool ve výši 100 000 korun. Největším favoritem turnaje byla i v tomto herním titulu eSuba, té se ale nedařilo a štěstí jí také příliš nepřálo, tudíž po sedmi zápasech skončila až na sedmém místě. Jedním z týmů, který do Brna jel pro vítězství, byl také celek Alza Gaming. Ten měl skvělý začátek, když hned v prvním zápase ukořistil výhru spolu s třinácti killy. Jejich výkony ovšem nebyly konzistentní, na rozdíl od střelců z Gunrunners. Právě ti si nakonec odnesli titul prvního mistra České republiky v PUBG. Alza se musela smířit se stříbrem a třetí příčku obsadil tým Ooops.

MČR v počítačových a mobilních hrách zná své vítěze
i Zdroj: PCTuning.cz

1. místo: Gunrunners.AOC – 40 000 Kč

2. místo: Alza Gaming – 26 000 Kč

3. místo: Ooops – 16 000 Kč

4. místo: nEophyte – 12 000 Kč

5. místo: Inside Games MSI – 6 000 Kč

Clash Royale

Již potřetí měli šanci hrát o titul mistra ČR i hráči jedné z nejpopulárnějších mobilních her současnosti, Clash Royale. Turnaj v této real-time strategii hostil opět šestnáct hráčů a už od skupin jsme mohli sledovat hru nejvyšší úrovně. Do play-off ale mohla postoupit jen osmička nejlepších – překvapivě v ní chyběl už jen obhájce titulu bRoCk. Jeho tým Zetko ale dokázal i tentokrát svou neskutečnou dominanci a v TOP 4 skončil jen jediný hráč jiných barev, konkrétně eSubák danoboss, na děleném třetím místě. Výhru bral po opravdu napínavém grandfinále Mára Škvára, jeho kolega Paradox se tedy musel spokojit se stříbrem.

1. místo: Mára Škvára (tým Zetko eSports) – 18 000 Kč a tarif #jetovtobě na rok zdarma

2. místo: Paradox (tým Zetko eSports) – 7 000 Kč a tarif #jetovtobě na rok zdarma

3. až 4. místo: Jess (tým Zetko eSports) a danoboss (tým eSuba.Samsung) – 2 500 Kč a tarif #jetovtobě na rok zdarma

Hearthstone

Stejně jako jeho mladší mobilní bráška Clash Royale, hostil i Hearthstone šestnáct hráčů. A i když byly skupiny hrány jiným formátem, končili v nich i zde favorité. S turnajem se ještě před play-off rozloučil obhájce titulu Scruffy, či favorité Findan a Pokrovac. Přes čtvrtfinále pak prošla neskutečně silná čtyřka, není tedy divu, že o post v grandfinále musela v obou případech rozhodnout až pátá hra. No ale v samotném grandfinále mezi Vanikem a Jarlou to ve výsledku bylo rychlé – reprezentant Nordavind, známý svými výsledky v zahraničí, konečně dosáhl také na nejprestižnější domácí trofej. A jako bonus se stal také prvním mistrem v MČR mobile, jež neprezentuje domácí organizaci.

1. místo: Jarla (tým Nordavind) – 30 000 Kč a tarif #jetovtobě na rok zdarma

2. místo: Vanik (eSuba.Samsung) – 10 000 Kč a tarif #jetovtobě na rok zdarma

3. až 4. místo: PoweR a Heki (Inside Games MSI) – 5 000 Kč a tarif #jetovtobě na rok zdarma

Síň slávy

Už třetí rok je součástí Mistrovství České republiky v počítačových hrách také vítání nových členů Síně slávy česko-slovenského esportu a ani letos tomu nebylo jinak. Nejnovějším členem se stal Mistr světa ve hře Hearthstone, populární streamer Petr „CzechCloud“ Žalud, který se tak nesmazatelně zapisuje do dějin česko-slovenského gamingu a připojuje se k legendárnímu CS hráči a komentátorovi, Ivanu „Dev1“ Lazarovovi a Mistrovi světa ve hře TrackMania, Eriku „hakkiJunior“ Leštěchovi.

Celé MČR by se samozřejmě neobešlo bez jeho partnerů. Pro MČR v počítačových hrách byly v letošním roce generálními partnery společnosti HAL3000, Lenovo Legion, Alza.cz a Semtex. Hlavními partnery pak byly společnosti MSI, AOC Gaming, WD Black, E-BLUE a MARVO. Letošní ročník mobilního mistrovství podporoval také strategický partner Vodafone, generální partner Samsung a samozřejmě i hlavní partneři TP-Link a SanDisk.

MČR v počítačových a mobilních hrách zná své vítěze
i Zdroj: PCTuning.cz

Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama