metro-2033-se-chysta-na-filmova-platna
Novinka Metro 2033 se chystá na filmová plátna

Metro 2033 se chystá na filmová plátna

Mirek Kočí

Mirek Kočí

27. 8. 2019 15:00 3

Postapokalyptický román Metro 2033 od Dmitryho Glukhovskyho, který se stal předlohou úspěšné videoherní série, se podívá i na plátna kin. Upozornil na to magazín Variety s tím, že na tvorbě snímku se budou podílet největší produkční společnosti ruského mediálního holdingu Gazprom Media.

Reklama

Natáčet se má začít příští rok, a pokud se nestane nic neočekávaného, je velká šance, že se za pár let podíváme do světa Metra i na stříbrném plátně. Premiéru filmu sám autor knihy oznámil na twitteru na 1. ledna 2022. Není zároveň bez zajímavosti, že Glukhovsky se stane kreativním producentem filmové adaptace. Hlavní ženskou hrdinkou by se mohla stát Ana de Armas, ale zatím nebylo na sto procent  potvrzeno.

Není to poprvé, co slyšíme o tom, že se chystá filmové Metro. Zhruba před dvěma lety bylo oznámeno, že na filmu pracuje americké MGM. Ke vzniku snímku ale nakonec nedošlo, a to zejména kvůli tomu, že scénárista (F. Scott Fraizer) chtěl celý děj přesunout z Moskvy do Washingtonu DC. A to podle Glukhovskyho vůbec nefungovalo. Držme tedy palce, aby to tentokrát vyšlo.

Metro 2033 se chystá na filmová plátna
i Zdroj: PCTuning.cz

Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama