microsoft-hlasi-rekordni-prijmy
Novinka Microsoft hlásí rekordní příjmy

Microsoft hlásí rekordní příjmy

Stančík Martin

Stančík Martin

26. 1. 2007 00:00

Když agentura Reuters prohlásila, že příjmy Microsoftu spadnou o celých 28 procent, bylo to tak trochu předčasné: nebyla totiž započítána cena předobjednávek na Vistu.

Reklama

V minulém čtvrtletí si uživatelé u Microsoftu předplatili Windows Vista za rekordní 1.64 miliardy dolarů. I když softwarový gigant na konci čtvrtletí oznámil zisk ve výši 12.5 miliardy dolarů (což je možná -z pohledu zisku- jeho nejlepší výsledek vůbec), stály náklady na provozování společnosti více než obvykle. Není však jisté, do kterého čtvrtletí započítat kupony na Vistu, která se začne prodávat až v dalším čtvrtletí.

Zábavní divize v Microsoftu slavila velké úspěchy - přinesla zisky ve výši tří miliard dolarů, což je nárůst o 76 procent oproti roku předešlému. Avšak ta samá divize vykázala operační ztráty ve výši 289 milionů dolarů - když uvážíme, že výroba Xboxu 360 byla finančně pokryta již v předchozích čtvrtletích, zdá se, že za ztráty může multimediální přehrávač Zune. Microsoft dále v tomto roce očekává nárůst tržeb Xboxu 360 o 15-25 procent a na konci června má být prodaných asi dvanáct milionů kusů konzole (původní předpoklad byl 13-15 milionů kusů).

Zdroj: Betanews

Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama