microsoft-koupil-bethesdu-zaplatil-za-ni-173-miliard
Novinka Microsoft koupil Bethesdu, zaplatil za ni 173 miliard

Microsoft koupil Bethesdu, zaplatil za ni 173 miliard

Mirek Kočí

Mirek Kočí

22. 9. 2020 14:00

Microsoft oznámil, že kupuje ZeniMax Media, mateřskou společnost studia Bethesda Softworks, které je jedním z největších privátně vlastněných tvůrců a vydavatelů videoher. V rámci dohody americký gigant zaplatí 7,5 miliardy dolarů, v přepočtu 173 miliard korun!

Reklama
Reklama

Akvizicí Bethesdy vzroste počet kreativních studiových týmů Microsoftu z 15 na 23. V tiskové zpráva zástupci Microsoftu uvedli, že záměrem společnosti je zařazovat budoucí tituly Bethesdy do Xbox Game Passu v den jejich uvedení do prodeje na konzolích Xbox a PC.

A o jaké hry půjde? Jednat se bude především o nadcházející tituly ze sérií Wolfenstein od Machine Games, Doom od id Software, Dishonored a Prey od Arkane Studios, The Evil Within od Tango Gameworks a mnoho dalších.

Dosud největší akvizicí Microsoftu v oblasti videoher bylo převzetí značky Minecraft v roce 2014 za 2,5 miliardy dolarů.

Microsoft koupil Bethesdu, zaplatil za ni 173 miliard

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning