microsoft-mozna-vistu-v-evrope-vyda-pozdeji
Novinka Microsoft možná Vistu v Evropě vydá později

Microsoft možná Vistu v Evropě vydá později

Stančík Martin

Stančík Martin

8. 9. 2006 00:00 6

Microsoft se velmi snaží, aby byl jeho operační systém nové generace Windows Vista připraven pro lednové vydání, avšak Evropská komise může jeho plány zhatit...

Reklama

Softwarový gigant má s EK velmi bouřlivý vztah, to bez debat - hlavně po vynesení rozsudku z roku 2004, kdy evropská instance nařídila Microsoftu zaplatit skoro půl miliardy euro. Komise si již delší dobu stěžuje, že společnost neplní její požadavky, tak však tvrdí, že zákonodárci ignorují klíčové informace. V červnu pak Evropská komise Microsoftu "napařila" dalších 280.5 milionů euro a dodala, že pokuta se může ještě zdvojnásobit.

Avšak tlak EK se nezastavila u Windows XP. Již v březnu EU vyjádřila obavy z internetových a dokumentových vyhledávacích funkcí, jež bude Vista obsahovat a varovala, že pokud budou zjištěny nové nesrovnalosti, budou zahájena nová řízení.

Microsoft ve čtvrtek Komisi odpověděl a zároveň prohlásil: "Jakmile dostaneme odpověď, budeme vědět, zda a jak dlouhé bude v Evropě zpoždění. Microsoft chce pro byznys dodat Windows Vista v listopadu a pro normální uživatele v lednu. Přesné datum bude upřesněno na základě konečných testů."

Zdroj: Betanews

Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama