microsoft-obhajuje-svuj-ochranny-system-ve-viste
Novinka Microsoft obhajuje svůj ochranný systém ve Vistě

Microsoft obhajuje svůj ochranný systém ve Vistě

Stančík Martin

Stančík Martin

22. 1. 2007 00:00 24

Softwarový gigant obhajoval svůj systém správy ochranných práv, jenž je zabudován do Windows Vista s tím, že nezhorší kvalitu videa ani audia.

Reklama

Podle některých diskuzí totiž obraz či zvuk bude v novém operačním systému znehodnocen, pokud nebude přehrán pomocí povoleného spojení. Softwarový gigant udal, že snížena bude pouze kvalita "prémiového audia a videa" a to pouze za předpokladu, že si to vyžádají jeho tvůrci. Podle společností, které se práva autorů snaží chránit, je systém správný a pomůže zabraňovat například kopírování filmů ve vysoké kvalitě.

Naopak Peter Gumann z Aucklandské univerzity tvrdí, že nové snahy Microsoftu o zabránění kopírování piráty spíše více motivují. Dave Marsh z Microsoftu však řekl, že mnoho ochranným prvků ve Vistě je integrováno také ve většině přehrávačů. Nový operační systém prý sice bude mít schopnost snížit kvalitu zvuku a videa, avšak tato možnost bude aktivována pouze pokud to budou chtít tvůrci obsahu. Držitelé licenčních práv mohou například zajistit, aby HD- DVD a Blu-ray disky šly přehrát ve vysokém rozlišení pouze tehdy, když půjdou přes HDMI na počítači do HDMI na televizi nebo monitoru.

Microsoft obhajuje svůj ochranný systém ve Vistě
i Zdroj: PCTuning.cz

To může způsobit problémy mnohým uživatelům, kteří mají na svých kartách pouze DVI. Pro útěchu však softwarový gigant dodal, že i když bude kvalita snížena, pořád bude lepší, než u normálního DVD. Gumann pak také poukazuje na vyšší HW nároky, které ochranný systém klade na počítač.

Zdroj: BBC

Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama