microsoft-prichazi-s-nadupanym-tenkym-aio-pc-surface-studio-za-3000-dolaru
PCTuning Novinka

Microsoft přichází s nadupaným tenkým AiO PC Surface Studio za 3000 dolarů

Ondřej Štěpánek

Ondřej Štěpánek

27. 10. 2016 10:00 3

Microsoft včera v New Yorku odhalil řadu svých připravovaných novinek, mezi nimiž se objevil třeba nový konvertibilní Surface Book. Ten však nebyl tou nejzajímavější z novinek, zastínil ho totiž především první all-in-one desktop řady Surface s přízviskem Studio.

Reklama
Reklama

Surface Studio je AiO PC poskládané do tenké základny, z níž vede sklopný stojan, na který výrobce umístil 28palcový 4,5K Ultra HD (4500x3000 pixelů) displej PixelSence s možností multidotykového ovládání. Jde navíc o světově nejtenčí LCD monitor na světě s tloušťkou pouhých 12,5 mm. Společně s počítačem dostaneme také stylovou klávesnici a myš a samozřejmě i kreslící pero Surface Pen. Už název studio totiž napovídá, že zařízení by mělo cílit hlavně na grafiky, návrháře, střihače videa nebo třeba architekty. 

Microsoft přichází s nadupaným tenkým AiO PC Surface Studio za 3000 dolarů

 

Uvnitř hliníkové základny najdeme jeden z procesorů Intel Core i5 či i7 z rodiny Skylake společně s 8 až 32 GB operačních pamětí. Na výběr pak budeme mít z celé řady kombinací úložišť. Volba může padnou na 1TB nebo 2TB harddisk, nebo řešení, které Microsoft označuje jako Rapid Hybrid Drive. To může znamenat spojení HDD a SATA či PCIe SSD, nebo SSHD disk. Na výběr budeme mít i z různých mobilních grafik. Nejvyšší konfigurace je vybavená GeForce GTX 980M, zatímco v té nejnižší dostaneme GTX 965M. Mezi dalším hardwarem stojí za zmínku třeba 5Mpx webová kamera, nebo možnost připojení pomocí Wi-Fi standardu 802.11ac. 

Microsoft přichází s nadupaným tenkým AiO PC Surface Studio za 3000 dolarů

 

Microsoft hodlá první kusy Surface Studio začít prodávat od poloviny prosince zatím pouze prostřednictvím Microsoft Store. Na výběr budeme mít více konfigurací. Nejslabší s Core i5, GTX 965M, 8 GB DDR4 a 1TB HDD bude mít cenovku 2999 dolarů (cca 90 000 Kč s DPH). Za nejvyšší osazenou Core i7, GTX 980M, 32 GB pamětí a 2TB diskem zaplatíme dokonce 4 199 dolarů (126 000 Kč s daní). 

Zdroj: 1, 2

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning