microsoft-proti-phishingu
Novinka Microsoft proti phishingu

Microsoft proti phishingu

Stančík Martin

Stančík Martin

20. 3. 2006 00:00 1

Softwarový gigant Microsoft podá žaloby na sto phishingových gangů z Evropy, Středního Východu a Afriky, 53 kauz započne již na konci března a zbylé do června.

Reklama

Sedm skupin, které falšují e-maily a webové stránky za účelem vytáhnout z lidí citlivé údaje (tzv. phishing) je z Velké Británie. Na žalobách Microsoft podle prohlášení spolupracoval s národními policejními orgány i s Interpolem.

"Jedná se o konkrétní postup proti lidem, kteří stojí za phishinogovými stránkami," řekl Jerry Fishenden z britského zastoupení Microsoftu. Podle Fishendena se tento typ útoků v posledních letech enormně rozšiřuje - na konci roku 2005 bylo na internetu zjištěno více než 7500 podvodných webů snažících se z uživatelů vylákat osobní údaje. To však podle Fishendena neznamená, že existuje 7500 gangů, protože jedna skupina udělá i desítky stránek.

Microsoft proti phishingu
i Zdroj: PCTuning.cz

Různé skupiny také na důvěře uživatelů jinak vydělávají. Některé údaje použijí k převedení peněz na svůj účet, jiné data prodají společnostem, které pak uživateli třeba posílají nevyžádané e-maily s cílenou reklamou, spywarem či jinak zkompromitují jeho počítač.
Podle Fishendena je v dnešní době také těžké podvodné stránky rozlišit, obzvláště laici nemají téměř šanci.

Žaloby podané v Evropě, Středním Východě a Africe následují dalších 117 žalob, jež Microsoft proti phishinogvým skupinám již podal ve Spojených státech a které vedly k uzavření asi 4700 webových stránek.

Zdroj: BBC

Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama