microsoft-s-amd-resi-navyseni-vyroby-cipu-pro-konzoli-xbox-series-x
Novinka Microsoft s AMD řeší navýšení výroby čipů pro konzoli Xbox Series X

Microsoft s AMD řeší navýšení výroby čipů pro konzoli Xbox Series X

Mirek Kočí

Mirek Kočí

5. 1. 2021 16:31 5

Poptávka po nových konzolích Xbox Series X je enormní a například tuzemští zákazníci si musí na naskladnění nových zásob počkat až do února. Vzniklá situace se pochopitelně nelíbí ani Microsoftu, který dle zahraničních zdrojů zahájil vyjednávání s AMD, po kterém požaduje navýšení výroby APU pro model Series X.

Reklama
Reklama

Vyjednáváním za Microsoft byl pověřen Phil Spencer, šéf xboxové divize. Ten si měl v minulých dnech telefonovat s výkonnou ředitelkou AMD, Lisou Su, a řešit s ní otázku navýšení výroby APU. Podle nás měl tento problém raději řešit s vedením TSMC, které čipy pro Xbox vyrábí, ale třeba ví Spencer něco, co my ne. V každém případě zlepšení situace na trhu s konzolemi (Series X a PS5) očekáváme nejdříve za několik týdnů, ale spíše až za několik měsíců.

Přesto jsou na tom zájemci o nové konzole stále lépe než zájemci a moderní herní PC. Dostupnost grafik v obchodech je totiž tristní a někteří výrobci, jako třeba Asus, již ohlásili zdražení.

Microsoft s AMD řeší navýšení výroby čipů pro konzoli Xbox Series X
i Zdroj: Pctuning

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Pctuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme

Váš tým Pctuning