microsoft-sidewinder-herni-mys-ms-bez-razeru
PCTuning Článek

Microsoft SideWinder - herní myš MS "bez Razeru"

filip-eckstein
Filip Eckstein
12. 11. 2007 00:00 17 Sdílej:

Seznam kapitol

1. Balení a specifikace 2. Kvalita, ergonomie a design 3. Software, funkce a tuning 4. SideWinder v praxi, závěr

Světlo světa spatřila další profesionální herní myška. Tentokrát se mrkneme na jeden z nejsofistikovanějších modelů pocházející z dílen společnosti Microsoft. Nový SideWinder je totiž nejenom zajímavou alternativou pro gamery, ale také přichází s takovou cenovou hladinou, která v této oblasti herních myší je na poměrně přijatelné úrovni. Pojďme se jí tedy podívat trochu na zoubek...

Reklama
Reklama

Bez řádného weight-tuningu bychom nového SideWindera nemohli snad považovat ani za herní myš. Je to vlastnost, která se v dnešní době u nových herních myší stala opravdu standardem. Jak jste již určitě mohli ve specifikacích dočíst, váhu myšky můžete z původních 162 g navýšit až na hranici pohybující se těsně pod hodnotou dvou set gramů (tedy 192 g). Výsuvný šuplíček, nacházející se na pravé straně myšky, má prostor pro umístění až tří závažíček.

Nesmím se však opomenout zastavit ani u spodní strany myšky, která je stylově zbarvená celá do červena. Její hlavní předností je však bezesporu možnost výměny plastových nožiček myši. Lze si vybrat hned ze tří sad (jedna je na myši) po pěti kusech.

Kluzné podložky jsou poměrně netypické: jsou v provedení "klobouček", díky tomu se snadno mění a mají nadstandardně velkou tloušťku (u jiných myší 0.3 až 0.5mm, zde 1.5mm). Díky tomu se příliš rychle neopotřebují, za druhé se na ně snadno aplikují samolepící "tunerské teflony" - tzv. Skatez. Jejich povrchy se přitom skutečně liší a tak je možné kombinaci "setrvačnost / skluz" ladit v opravdu širokém rozsahu - je to záležitostí citu a hlavně individuálního pohodlí.

Relativně výhodně umístěný senzor* (rámovaný v kovovém rámečku) nedisponuje žádným "šíleným" rozlišením, zato ve svém pracovním rozsahu (2000 až 800dpi) funguje tak, jak se na herní myš sluší a patří - snímá přesně a "utrhnout" ho na běžném povrchu prakticky není možné. Skvěle se s ním hraje. Jedná se však o laserový snímač se všemi výhodami i neduhy, které k této technologii patří.

Poznámka k umístění senzoru: u této myši zvolili konstruktéři místo mírně nad středem, uprostřed pomyslné linie která spojuje prsty, které myšku drží. Jiná teorie říká, že optimálním místem je osa, ve které myšku, byť nechtěné, pootáčíme (zkuste točit svou myškou na místě - střed otáčení je níže). Umístění typu "SideWinder" přináší obvykle větší přesnost, druhý trend pak přináší sníženou citlivost na pootočení myši v průběhu pohybu. V průběhu týdenního testu jsme však s umístěním senzoru byli bezezbytku spokojeni (Vaše názory na umístění senzoru můžete psát do diskuze pod článek). 

Následujících pár vět dále věnujeme LCD displeji. Právě tím je totiž nový SideWinder originální (jediná myš na světě jím disponující). LCD displej primárně zobrazuje aktuální hodnotu rozlišení, které právě v danou chvíli nastavíme pomocí trojice hřbetních tlačítek. Nebojte se ale, displej nesvítí pořád. Podsvícení se aktivuje jen na pár okamžiků po aktivaci změny rozlišení. Co displej bude zobrazovat je však pomocí softwaru možné mimo jiné měnit také.

Software


Nastavení jednotlivých tlačítek myši je dostačující.

Hodnotu rozlišení si můžeme pro každé tlačítko nastavit, nezávsile na továrním nastavení, vlastní.
Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning