Microsoft varuje před podvrženými prezentacemi v PowerPointu
Microsoft varuje uživatele operačního systému Windows před virem, jenž se šíří pomocí prezentací vytvořených v populárním programu PowerPoint.
Pokud uživatel otevře podvrženou prezentaci, nainstaluje se na jeho počítač tzv. keylogger, program, který monitoruje stisky kláves. Microsoft vydal důrazné varování, protože může trvat týdny, než společnost na bezpečnostní chybu, která spuštění keyloggeru umožňuje, vydá aktualizaci. V současné době se ví již o několika obětech podvržených prezentací. Bezpečnostní chyba, jež spuštění keyloggeru umožňuje, postihuje PowerPoint 2000, 2002 a 2003.
Podle bezpečnostních společností byly prezentace "připraveny" pro asijské společnosti, protože jsou v předmětu e-mailu, který osmnácti stránkovou prezentaci o lásce mezi muži a ženami obsahuje, čínské znaky. E-mail je odeslán z adres na GMailu od Google. Kdokoli prezentaci otevře, aktivuje virus, který nainstaluje keylogger, jenž ukládá všechny stisky vašich kláves, které se pak v souboru odešlou útočníkovi.
Microsoft však udává, že tyto útoky, označovány jako "zero-day", protože proti nim není obrana, jsou zatím "limitovány" a keylogger se do systému nemůže nainstalovat sám. Softwarový gigant také uvedl, že aktualizace bude dostupná osmého srpna.