microsoft-zverejnil-nove-wga
Novinka Microsoft zveřejnil nové WGA

Microsoft zveřejnil nové WGA

Stančík Martin

Stančík Martin

30. 11. 2006 00:00

Microsoft vydal novou verzi komponenty Windows Genuine Advantage Notifications, která uživatele informuje o legálnosti systému.

Reklama

Nová verze představuje přepracované rozhraní ke zlepšení instalace a kontroly legálnosti. WGA je kontroverzní aplikace vydaná poprvé v červnu roku 2005 softwarovým gigantem k lepšímu boji proti nelegálním kopiím operačního systému Windows. Program byl později rozšířen o WGA Notifications.

Jistě jste si všimli, že při pokusu o stažení softwaru z webových stránek Microsoftu tyto žádají právě ověření pomocí WGA. Problém nastal, když se již dříve v tomto roce zjistilo, že aplikace se systémem Microsoftu komunikuje každý den, což vyvolalo mezi uživateli obavy z porušení soukromí. V konečné verzi WGA Notifications vydané v červnu 2006 pak softwarový gigant tuto denní kontrolu zrušil - tedy, nezrušil, avšak WGA se s Microsoftem nyní spojuje pouze každých 90-120 dnů.

Nová aktualizace, jež byla vydána včera, přináší kontrolu čtyř nových ilegálních cd klíčů. Nové rozhraní také uživatelům při instalaci poskytuje více informací o produktu, jak o konečném výsledku testu platnosti operačního systém. Microsoft také tvrdí, že 60 procent uživatelů požádaných o instalaci WGA tak učiní.

Zdroj: Betanews

Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama