Mini počítač schovaný ve skládací klávesnici, tohle ukázal Linglong
i Zdroj: Vygenerováno pomocí Copilot AI
Novinka Mini počítač schovaný ve skládací klávesnici, tohle ukázal Linglong

Mini počítač schovaný ve skládací klávesnici, tohle ukázal Linglong

David Švrček

David Švrček

8. 7. 2024 11:42 10

Již párkrát jsme v článcích zmiňovali zajímavé nebo bizarní koncepty minipočítačů. Číňané z Linglong představili mini PC schované ve skládací klávesnici. Užitečné? Nebo bizár?

Reklama

Čínská společnost Linglong uvedla na trh mini počítač ve formě skládací klávesnice. Tento kompaktní počítač není ale vůbec žádné ořezávátko, parametry zahrnují procesor AMD Ryzen 7 8840U s grafickým čipem Radeon 780M, až 32 GB RAM a 1 TB M.2 NVMe úložiště. Na rozdíl od běžných mini PC je tento model vybaven 60 Wh baterií, což umožňuje jeho použití bez externího napájení. 

Navzdory své malé velikosti nabízí PC od Linglongu i rozsáhlou konektivitu. Obsahuje porty USB-A 3.0, USB-C 3.2 a USB-C 4.0. Podle výrobce je baterie schopna poskytnout až deset hodin provozu při lehké kancelářské práci a čtyři hodiny při intenzivnějším zatížení, jako je hraní her. Tuto klávesnici ve složeném stavu hravě schováte do zadní kapsy u kalhot, neboť má rozměry pouze 10x15 cm. 

Linglong plánuje beta testování s 200 kusy tohoto produktu, avšak zatím společnost neoznámila globální dostupnost. Očekává se, že cena v Číně bude 3000 juanů (9 500 Kč) za 0,5 TB/16 GB verzi a 3600 juanů (11 500 Kč) za 1 TB/32 GB verzi.

Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama