miniaturni-datovy-a-tiskovy-server-od-silverstone-je-mensi-nez-cd
Novinka Miniaturní datový a tiskový server od SilverStone je menší než CD

Miniaturní datový a tiskový server od SilverStone je menší než CD

Ondřej Košťál

Ondřej Košťál

31. 3. 2011 06:00 8

Hlavní částí celého zařízení je dvoujádrový procesor ARM11, který se o vše stará. Server podporuje také BitTorrent, DLNA, iTunes, tiskárny a externí disky.

Reklama
Reklama

Novinka od SilverStone je možná nejmenší svého druhu. Rozměry zařízení DC01 jsou 123 × 123 × 33 mm. Celý server je vyrobený z broušeného hliníku a může být v černé nebo stříbrné barvě. Srdcem mu je dvoujádrový procesor ARM11 na neznámé frekvenci. Tento server je však spíše takovým prostředníkem. Pokud z něj totiž chcete udělat datové úložiště, vystačit byste si museli pouze s jednou 2,5” pozicí. Proto má také eSATA a dva USB 2.0 porty. Přes ně můžete připojit další externí disky případně i tiskárnu.

Na zadní části pak ještě najdeme gigabitový Ethernet, napájení, zapínací tlačítko a reset. Předinstalovaný systém podporuje VPN a BitTorrent klienty, iTunes, DLNA a zařízení může být použito jako datový nebo tiskový server. SilverStone DC01 se začne prodávat za 150 dolarů (2 600 Kč).

Miniaturní datový a tiskový server od SilverStone je menší než CD

 

Zdroj: TCM

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Pctuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme

Váš tým Pctuning