mobilni-kecalek-whatsapp-obsahuje-kritickou-chybu
Novinka Mobilní kecálek WhatsApp obsahuje kritickou chybu

Mobilní kecálek WhatsApp obsahuje kritickou chybu

Mirek Kočí

Mirek Kočí

10. 8. 2018 16:00

Aplikace WhatsApp, která slouží pro zasílání zpráv a je vlastněná Facebookem, má více než 1,5 miliardy uživatelů, více než miliardu skupin a každý den je jejím prostřednictvím zasláno 65 miliard zpráv, což vytváří samo o sobě obrovský potenciál pro online podvody. A každá nová slabina jen umocňuje nebezpečí.

Reklama

Výzkumný tým společnosti Check Point odhalil novou zranitelnost právě v populární aplikaci pro zasílání zpráv. Zranitelnost by mohla útočníkům umožnit zachytit a manipulovat zprávy odesílané v soukromých i skupinových konverzacích, a poskytnout tak útočníkům nebezpečný nástroj na vytváření a šíření dezinformací, které vypadají jako zprávy z důvěryhodných zdrojů.

Check Point zjistil tři možné varianty útoků, které mohou zneužívat tuto zranitelnost - všechny zahrnují taktiky sociálního inženýrství, které pomohou obelstít koncového uživatele:

  •  Pomocí funkce "citace" ve skupinové konverzaci je možné změnit identitu odesílatele, dokonce i když osoba není členem skupiny.
  •  Útočníci mohou změnit text něčí odpovědi.
  •  Lze odeslat soukromou zprávu jinému účastníkovi skupiny, která je ovšem veřejná pro všechny, takže když cílová osoba reaguje, odpověď je viditelná pro všechny účastníky konverzace.

Mobilní kecálek WhatsApp obsahuje kritickou chybu
i Zdroj: PCTuning.cz

Check Point o svých zjištěních již informoval společnost Facebook. Bezpečnostní firma se navíc domnívá, že tato zranitelnost má nejvyšší prioritu a vyžaduje odpovídající pozornost.

Zdroj: Check Point TZ

Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama