moto-z-je-spickovy-smartphone-s-nacvakavacimi-moduly
PCTuning Novinka

Moto Z je špičkový smartphone s nacvakávacími moduly

mirek-koci
Mirek Kočí
12. 6. 2016 05:00 Sdílej:

Společnost Lenovo představila na letošní konferenci Tech World v San Franciscu novou rodinu smartphonů Moto Z. Ta prozatím čítá dva špičkové modely, ke kterým lze připojovat další moduly, jež umožní vylepšit jejich funkčnost.

Reklama
Reklama

Moto Z jsou vlastně telefony dva. Vedle provedení Moto Z bude dostupý ještě model Moto Z Force (ten se ale v Evropě nejspíš prodávat nebude). Oba smartphony charakterizuje kvalitní konstrukce z nerezavějící oceli a hliníku.

Klasická Moto Z uživatelům nabídne tělo tenké 5,2 milimetrů a 5,5palcový QHD AMOLED displej se skvělou jemností 535 obrazových bodů na palec. Vysoký výkon zajistí kombinace procesoru Snapdragon 820, 4 GB RAM a 32GB či 64GB vnitřního úložiště. Datový prostor pro všechny fotografie, videa a aplikace mohou uživatelé navýšit až na 2 TB pomocí microSD karty.

Telefon je vybaven 13Mpx fotoaparátem se světelností f/1.8, optickou stabilizací obrazu a automatickým laserovým ostřením. Přední 5Mpx foťák přináší širokoúhlou čočku, díky které se při focení selfie vejde do záběru více lidí.

Samozřejmostí je pak podpora WiFi (802.11 a/b/g/n/ac), Bluetooth 4.2, A-GPS či LTE (pásma B2, 3, 4, 5, 7, 13). Kapacita baterie u Moto Z dosahuje 2 600 mA a lze ji dobíjet skrze konektor USB-C. Podporováno je přitom rychlé dobíjení Quick Charge a podle zástupců firmy k 15hodinové výdrži stačí telefon nabíjet patnáct minut. Potěší také voděodpudivý speciální nanopovrch, takže uživatelé se nemusí bát deště či náhodného polití.

Výbava nového Moto Z dále zahrnuje podporu technologie NFC, pro zabezpečení je použit senzor otisků prstů a podporovány jsou nacvakávací kryty, díky kterým je možné funkce telefonu nebývale rozšířit. Externí moduly připojíte prostřednictvím pinů umístěných ve spodní části zad telefonu. Do začátku budou dostupné čtyři typy – reproduktory JBL, přídavná baterie, projektor se stojánkem a barevné kryty.

Moto Z se začne v Evropě, a tedy i na našem trhu, prodávat v září. Cenu smartphonu ani jednotlivých modulů však zatím neznáme.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning