msi-na-svych-internetovych-strankach-oficialne-uvedlo-svuj-radeon-hd-7730
PCTuning Novinka

MSI na svých internetových stránkách oficiálně uvedlo svůj Radeon HD 7730

ondrej-stepanek
Ondřej Štěpánek
8. 7. 2013 08:00 5 Sdílej:

MSI zveřejnila na svých webových stránkách podrobnosti o své verzi Radeon HD 7730 a odhalila i několik dalších obrázků. 

Reklama
Reklama

První specifikace a obrázky této karty byly k vidění již koncem května, nyní k nim přibily přesnější informace o kartě a další oficiální obrázky.

Model má označení R7730-1GD5V1 a je založen na 28 nm čipu Cape Verde. Očekává se a je velmi pravděpodobné, že AMD revidoval svůj výrobní proces, čímž měl dosáhnout zvýšení účinnosti použité GPU.

V tabulce níže je ale vidět, že rozdíl oproti HD 7750 je minimální. Karta by také neměla mít méně stream procesorů. 

Chladič na HD 7730 obsahuje tzv. technologii Propeller Blade, který by měl umožnit až o 20% větší propustnost resp. proudění vzduchu než tomu je u referenčního modelu. Na celé desce grafické karty jsou pro vyšší stabilitu a výkonnost instalovány pevné kondenzátory. 

Co se týče připojení zobrazovacích zařízení, nabídne karta HDMI rozhraní, DisplayPort konektor a klasické DVI. Ke kartě je také dodáván vlastní MSI Afterburnet software, který umožňuje dodatečné taktování karty. Tento software se může zdát jako nepotřebný vzhledem k ceně a cílové skupině uživatelů, kteří si pravděpodobně podobnou kartu koupí. 

MSI Radeon HD 7730 by měla mít doporučenou cenu pohybující se kolem 80 euro, tedy okolo 2 000 korun.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning