msi-radeon-r9-290x-lightning-pcb-karty-vyfoceno
PCTuning Novinka

MSI Radeon R9 290X Lightning – PCB karty vyfoceno

Aleš Kaňák

Aleš Kaňák

2. 12. 2013 11:00 2

MSI pomalu a jistě připravuje nový Radeon R9 290X a GTX 780 Ti Lightning. Dnes se podíváme na nereferenční desku plošných spojů (PCB) grafické karty Radeon R9 290X.

Reklama
Reklama

Za předpokladu, že se jedná o finální revizi PCB, tak MSI R9 290X Lightning bude ke svému provozu vyžadovat dvojici 8pinových a jeden 6pinový konektor pro přídavné napájení. Vypadá to také, že nová karta bude obsahovat 12 + 3 + 2 fázovou napájecí kaskádu. PCB je v tomto ohledu hodně podobné GTX 480 Lightingu, který měl rovněž 6pinový konektor vyhrazený čistě pro napájení grafické paměti.

MSI Radeon R9 290X Lightning – PCB karty vyfoceno

Dále je možné z obrázku PCB vyčíst, že připravovaná karta bude obsahovat V-Check body pro měření napětí GPU, pamětí a AUX voltáže. Radeon R9 290X Lightning bude vybaven dvěma DVI, HDMI a DisplayPortem pro připojení zobrazovacího zařízení. Karta by se měla objevit na trhu zkraje příštího roku za prozatím nespecifikovanou cenu. Na další specifikace jako takt jádra nebo pamětí si budeme muset prozatím počkat. 

Zdroj: VideoCardz

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning