msi-uvadi-do-prodeje-herni-notebook-gt72s-se-snimacem-pro-sledovani-oci-g-tobii
Novinka MSI uvádí do prodeje herní notebook GT72S se snímačem pro sledování očí G Tobii

MSI uvádí do prodeje herní notebook GT72S se snímačem pro sledování očí G Tobii

Ondřej Štěpánek

Ondřej Štěpánek

9. 2. 2016 19:00 6

Na herní notebook GT72S G Tobii nás MSI vnadí již od loňského veletrhu CES, kde byl k vidění jeho prototyp. Unikátní je v tom, že v sobě implementuje řadič a snímač pohybu očí.

Reklama

Tento infračervený snímač vestavěný do rámu pod displejem využívá algoritmus Tobii EyeCore, který posunuje hranici možností interakce s počítačem při hraní. Může být totiž využíván ke sledování očí a jejich pohybu, což může být využito třeba ke střídání cílů, zaměření určitých objektů, popřípadě třeba i k pozastavení hry mrknutím oka. Nutno dodat, že tuto technologii prozatím podporuje jenom hrstka her jako je třeba Arma III, Assassin's Creed; Syndicate či Elite Dangerous. I tak se však jedná o zajímavou funkci, která se třeba v budoucnu stane běžným ovládacím prvkem. 

MSI uvádí do prodeje herní notebook GT72S se snímačem pro sledování očí G Tobii
i Zdroj: PCTuning.cz

 

Ale vraťme se k samotnému notebooku, který samozřejmě nabídne také řádnou hardwarovou výbavu. Hry si a něm můžete užívat prostřednictvím 17,3palcového displeje využívajícího synchronizaci s grafikou pomocí G-Sync. V tomto případě se jedná o herní grafiku nVidia GeForce GTX 980M nabízející 8 GB pamětí GDDR5. Jako procesor si lze vybrat samozřejmě Core i7-6820HK Skylake od Intelu, kterémusekunduje 32 GB RAM typu DDR4 běžících na taktu 2133 MHz. 

MSI uvádí do prodeje herní notebook GT72S se snímačem pro sledování očí G Tobii
i Zdroj: PCTuning.cz

 

Vnitřní úložiště notebooku by mělo kombinovat 1 TB pevný disk s SSD s kapacitou 256 GB. Součástí notebooku je, jak už bývá u tohoto výrobce zvykem, také klávesnice SteelSeries s vícebarevným podsvícením. O chlazení výše zmíněných výkonných komponent se stará systém Cooler Burst 3 se dvěma ventilátory. 

Za své peníze dostanete samozřejmě i předinstalovaný operační systém Windows 10 v 64bitové verzi. Peníze to jsou přirozeně nemalé, jelikož výrobce cenu nastavil na 2 600 dolarů. U nás by se tak nová verze notebooku se snímačem pohybu očí mohla objevit zhruba za 75 000 Kč. 

Zdroj: 1, 2

Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama