msi-uverejnilo-prvni-fotografie-chystane-zakladni-desky-pro-overclockery-x99s-xpower-ac
PCTuning Novinka

MSI uveřejnilo první fotografie chystané základní desky pro overclockery X99S XPower AC

ondrej-stepanek
Ondřej Štěpánek
12. 8. 2014 04:00 Sdílej:

Včera jsme Vám přinesli zprávu o první vlaštovce s čipsetem Intel X99 v podání Gigabyte, která bude určena hráčům. MSI nezůstává pozadu a na Facebooku svého anglického oddělení odhalilo podobu své chystané desky založené na čipové sadě Intel X99 určené overclockerům.

Reklama
Reklama

Jedná se už o druhou desku založenou na tomto čipsetu, kterými se MSI snaží navnadit své zákazníky. Prvním odhaleným kusem byla herní deska X99S Gaming 9 AC, kterou nyní doplnil model X99S XPower AC. Ten bude určený zejména náruživým taktovačům a tak je již tradičně vyveden v kombinaci černé a žluté barvy. Soudě podle snímku, kde můžeme vidět námrazu, se bude jednat o desku se silnou napájecí kaskádou, kterou bude možné využít i pro extrémní přetaktování s použitím tekutého dusíku. Deska je kromě zmíněného čipsetu vybavena paticí LGA2011-3, která umožní instalaci procesorů řady Haswell-E. 

 

Ze snímků je patrné, že se dočkáme, podobně jako u zmíněné Gigabyte X99 Gaming G1, osmi DIMM slotů sloužících pro přidání DDR4 pamětí. Pro instalaci grafických karet potom může posloužit až pět slotů PCI-Express 3.0 x16. Ty jsou doplněny o jeden slot pro rozšiřující karty PCI Express x1.

 

K připojení disků bude možné využít celkem deset portů SATA III (6 Gb/s), přičemž dva z nich můžou sloužit také pro připojení SATA Express disků. Neměl by chybět ani konektor pro mSATA disky. Mezi další konektivitu se řadí šestice portů USB 3.0 a osm konektorů USB 2.0. Přídomek AC v názvu desky naznačuje integraci Wi-Fi modulu standardu 802.11ac. Na zadním panelu tedy pravděpodobně nalezneme dva šroubovací konektory pro Wi-Fi a Bluetooth.  

Zdroj: Hardware.info

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning