msi-z97-gaming-9-ac-nova-vlajkova-lod-serie-hernich-zakladnich-desek-z97-gaming
PCTuning Novinka

MSI Z97 Gaming 9 AC – nová vlajková loď série herních základních desek Z97 Gaming

Ondřej Štěpánek
Ondřej Štěpánek
16. 5. 2014 08:00 Sdílej:

MSI odstartovala svoji herní sérii základních desek založených na čipsetu Z97 se třemi modely a to Z97 Gaming 3, Z97 Gaming 5 a Z97 Gaming 7. MSI nyní k této čtveřici přidává nový a nejvyšší model označený jako Z97 Gaming 9 AC.

Reklama
Reklama

Nový přírůstek má standardní formát ATX a vzhledem k použité výbavě jí lze považovat, spíše než za desku vhodnou k přetaktování, za high-end herní základní desku. Přesto nabízí poměrně slušnou řadu funkcí, které umožňují případné přetaktování instalovaných komponent. 

 

Vzhled desky se opět nese v duchu celé série, dočkáme se tedy černého PCB, černých portů a slotů a chladičů s červenými prvky. O napájení desky se stará kombinace 24pinového ATX a 8pinového EPS konektoru. K regulaci napájení procesoru využívá deska 16fázové VRM. Procesory série Intel "Haswell " či "Haswell Refresh" je možné připojit pomocí patice LGA 1150. Dále deska nabídne čtyři DIMM sloty pro připojení RAM pamětí typu DDR3 a tři PCI-Express 3.0 x16 sloty (při zaplnění všech tří slotů x8/x4/x4, při zaplnění dvou x8/x8/x0), které umožňují instalaci a propojení třech grafických karet do konfigurace SLI či CrossFire. 

 

Mezi další aktiva desky patří například EMI stínění zadního I/O panelu a stínění všech audio obvodů a NIC. Když už jsme u audia, dočkáme se také externího sluchátkového zesilovače a zvukové karty (nejspíše od Realtek) s odstupem signálu od šumu 100+ dBA. Pro připojení do sítě využívá deska síťovou kartu Killer E2205 s gigabitovým ethernetovým portem. Dočkáme se také možnosti bezdrátového připojení přes Wi-Fi a Bluetooth 3.0 pomocí dvou dodávaných antén, které lze umístit na zadní panel díky dvěma šroubovacím konektorům. O řízení bezdrátového připojení se stará čip od Intel.

 

Deska bohužel postrádá rozhraní SATA-Express, ale zato nabídne osm portů SATA III (6 Gb/s) a jeden slot M.2. Pokud se rozhodnete pro přetaktování komponent na desce, určitě oceníte také body pro měření napětí. Nechybí ani POST LED displej. Konektivita zadního panelu je také poměrně široká. Nalezneme zde osm portů USB 3.0, šestici audio konektorů, zmíněnou zdířku pro síťový konektor RJ45, optický konektor S/PDIF, kombinovaný port PS/2 (červený), dva porty USB 2.0 (červené) a zobrazovací výstupy HDMI a DisplayPort.  

 

Desku už je možné předobjednat i v našich e-shopech a to za cenu pohybující se kolem 6 500 Kč

Zdroj: 1, 2, 3

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning