na-galaxy-s20-si-uzijete-120hz-frekvenci-i-v-nejvyssim-rozliseni
Novinka Na Galaxy S20 si užijete 120Hz frekvenci i v nejvyšším rozlišení

Na Galaxy S20 si užijete 120Hz frekvenci i v nejvyšším rozlišení

Mirek Kočí

Mirek Kočí

22. 2. 2020 16:00

Kromě špičkového fotoaparátu je jednou z největších novinek u letošní řady chytrých telefonů Galaxy S20 zvýšená obnovovací frekvence, kterou si uživatel může snadno kdykoliv aktivovat. V základním nastavení displej běží na 60 Hz, ale na výběr je i hodnota 120 Hz, která přináší viditelně plynulejší posuny v prostředí a také rychlejší překreslování obrazu ve hrách. Problémem je, že při volbě 2K rozlišení 120Hz volba mizí a zůstává pouze 60 Hz. Samsung zvolil toto řešení, aby zamezil nadměrnému vybíjení baterie. Situace se ale do budoucna změní. Informují o tom hned dva na sobě nezávislé zdroje.

Reklama

Jedním z nich je informátor Max Weinbach, který tvrdí, že Samsung připravuje softwarovou aktualizaci, která majitelům S20, 20+ a S20 Ultra dovolí zvolit vyšší obnovovací frekvenci obrazovky (120 Hz) i při nejvyšším podporovaném rozlišení, tedy 3 200 × 1 440 pixelů (QHD+). Update by mohl dorazit někdy během následujících tří měsíců. Na příchod aktualizace upozornil i další známý leaker IceUniverse.

120Hz obnovovací frekvence při nejvyšším možném rozlišení displeje bude samozřejmě více „ždímat“ baterii, ale to už bude věcí každého uživatele, jakou frekvenci při jakém rozlišení nakonec zvolí.

Na Galaxy S20 si užijete 120Hz frekvenci i v nejvyšším rozlišení
i Zdroj: PCTuning.cz

Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama