nastupce-intel-braswellu-apollo-lake-prinese-znacny-narust-vykonu-s-jeste-nizsi-spotrebou
Novinka Nástupce Intel Braswellu Apollo Lake přinese značný nárůst výkonu s ještě nižší spotřebou

Nástupce Intel Braswellu Apollo Lake přinese značný nárůst výkonu s ještě nižší spotřebou

Ondřej Štěpánek

Ondřej Štěpánek

6. 6. 2016 16:00 4

Poměr výkonu a spotřeby se zlepšuje s příchodem každé nové generace procesorů a jinak tomu nebude ani v případě připravovaných mobilních SoC Apollo Lake, které mají do budoucna nahradit současný Braswell.

Reklama
Reklama

Zatím není jasné, jaké přesné parametry budou jednotlivé modely mít, nicméně jisté je, že nabídnou celkem razantní zvýšení výkonu. Tyto nízkoenergetické čipy by se měly objevit v zařízení typu dva v jednom, noteboocích a miniaturních desktopových řešeních. Podle dosavadních informací budou Apollo Lake vycházet z architektury Goldmont, díky čemuž nabídnout o 30 % vyšší výkon procesorové části čipu než Haswell.

Nástupce Intel Braswellu Apollo Lake přinese značný nárůst výkonu s ještě nižší spotřebou
i Zdroj: Pctuning

 

O stejné procento by se však měl zvednout také grafický výkon, jelikož Apollo Lake již bude využívat grafické čipy Intel 9. generace. Přes zvýšení výkonu se můžeme těšit na snížení spotřeby a tudíž i zvýšení výdrže baterií. Intel mluví dokonce o 15 % zlepšení výdrže na baterii. SoC budou také podporovat spolupráci s pamětmi DDR3L, LPDDR3 a LPDDR4 a rozhraní USB 3.1 typu C. Chystané procesory budou vystupovat pod značením Celeron a Pentium série N a J. 

Kdy se můžeme na nové úsporné mobilní procesory těšit, zatím Intel neodtajnil.

Zdroj: 1, 2

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Pctuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme

Váš tým Pctuning