nejmensi-pocitac-od-fujitsu-se-jmenuje-esprimo-g558
Novinka Nejmenší počítač od Fujitsu se jmenuje Esprimo G558

Nejmenší počítač od Fujitsu se jmenuje Esprimo G558

Mirek Kočí

Mirek Kočí

3. 10. 2018 21:30

Společnost Fujitsu dnes představila svůj nejmenší stolní počítač. S celkovým objemem menším než jeden litr je model Esprimo G558 dostatečně malý, aby jej bylo možné připojit k zadní části displeje, ale zároveň dostatečný výkonný pro plynulý běh desktopových i webových kancelářských aplikací.

Reklama

Celkový objem je pouhých 0,86 litru, kompaktní konstrukce je o 96 % menší než tradiční stolní počítač typu microtower a dodává se s nejnovějšími procesory Intel Core. Prostorové požadavky a kabeláž jsou omezeny na nejnižší možnou míru a díky minimálnímu tepelnému výkonu a hlučnosti lze Esprimo G558 nainstalovat kamkoli – na zeď, pod stůl nebo za displej. Při propojení s displejem Fujitsu P24-9 TE umí jediný kabel USB-C zprostředkovat napájení i síťové připojení a synchronizovat vypínání napájení mezi displejem a počítačem.

Esprimo G558 boduje i v oblasti bezpečnosti – díky vestavěnému robustnímu kryptografickému modulu TPM (Trusted Platform Module), slotu na zámek Kensington pro zabezpečení, držáku a obrazovce, a také volitelnému řešení ochrany dat EraseDisk, které trvale odstraní data, jakmile zařízení dosáhne konce životnosti.

Nejmenší počítač od Fujitsu se jmenuje Esprimo G558
i Zdroj: PCTuning.cz

Prostorově úsporné zařízení obsahuje procesory Intel Core 8. generace, podporu dvou displejů, podporu starších verzí pro standardní rozhraní minipočítačů (HDMI+DP, 4+2 USB, LAN, audio), paměť DDR4 (2 666 MHz), podporu M.2 a SSD PCI Express NVMe. Na rozdíl od některých neprodyšně uzavřených jednotek na trhu lze Esprimo snadno spravovat a je možné pohodlně provádět úpravy hardwaru nebo pevných disků a paměti.

Dostupnost a ceny

Počítač Esprimo G558 je dostupný ihned v regionu EMEIA. Ceny se liší podle parametrů a začínají zhruba na 15 000 Kč, včetně systému Windows PRO.

Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama