netbooky-s-windows-7-maji-kratsi-vydrz-baterie-nez-s-xp
Novinka Netbooky s Windows 7 mají kratší výdrž baterie, než s XP

Netbooky s Windows 7 mají kratší výdrž baterie, než s XP

Martin Stančík

Martin Stančík

13. 11. 2009 12:31 16

Nový operační systém Microsftu nemá, narozdíl od deset let starých "XPéček," dobrý vliv na výkon baterie netbooků.  

Reklama

U Windows Vista Microsoft oproti předchozímu operačnímu systému přidal mnoho funkcí a zlepšil jeho bezpečnost. Na druhou stranu baterie zařízení, které jelo na Vistách, nevydržela tak dlouho, jako u XP. K Windows 7 softwarový gigant přistupoval trochu jinak a i když přidal nové funkce, nemá tento nový OS tak vysoké nároky na paměť a doba jeho instalace či načítání při startu počítače je kratší, než u Visty. Na druhou stranu Windows 7 při posuzování výdrže baterie stále zaostávají za XP a tento rozdíl je nejmarkantnější u netbooků.

Netbooky s Windows 7 mají kratší výdrž baterie, než s XP
i Zdroj: Pctuning

Podle testů webu Laptop vydrží netbooky s Windows 7 průměrně o 47 minut kratší dobu, než ty s XP. U některých modelů, jako třeba Asus 1008HA to pak je téměř hodina (57 minut). Tyto výsledky pak potvrdily testy webů Liliputing a jkOnTheRun. Web CNET pak zjišťoval rozdíl ve výdrži baterie mezi 64-bitovou verzí Windows 7 a OS X 10.6 od Apple a operační systém Microsoftu byl opět pozadu. Na druhou stranu - velkým zlepšením Windows je, že si jejich poslední verze rozumí s většinou netbooků, což u Visty nebylo tak samozřejmé.
 

Zdroj: DailyTech

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Pctuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme

Váš tým Pctuning