nove-mobilni-graficke-karty-od-nvidie
Novinka Nové mobilní grafické karty od nVIDIE

Nové mobilní grafické karty od nVIDIE

Jaroslav Lexa

Jaroslav Lexa

29. 3. 2006 00:00 7

Kromě stolních počítačů je možné hrát hry i na noteboocích. Ty tvoří nemalou část celkového trhu a proto nemohou zůstat bez povšimnutí. Společnost nVIDIA má pro mobilní trh určenu řadu Quadro mobile, která je od dnešního dne obohacena o tři nové modely.

Reklama
Nové mobilní grafické karty od nVIDIE
i Zdroj: PCTuning.cz

 

Podle mnohých průzkumů se trh s notebooky rozrůstá dokonce mnohem více, než trh s PC. Proto by si tři nové modely grafických karet od NVIDE měly najít své uplatnění. Karty Quadro FX 350M, FX 1500M a FX 2500M jsou určeny pro tenké a lehké notebooky od low-endu až po high-end. Všechny tři tyto karty jsou vyrobeny 90nm procesem a mají stejnou architekturu jako GeForce sedmé série.

Karta Quadro FX 350M je určena pro nejlevnější notebooky a obsahuje jádro G72. Pro 256MB DDR2 svých pamětí je dostupná pouze 64bitová sběrnice, karta dále podporuje až 4X FSA. Odhadovaný příkon je maximálně 15W. Quadro FX 1500M pohání  jádro G71 a od předchozí FX 350M se liší 256bitovou sběrnicí, 8X FSA a příkonem 45W. Quadro FX 2500M je pochopitelně určeno pro high-end. Jádro G71 ve spojení s 512MB DDR3 pamětí si poradí i s 16X FSA. Cenou za takový výkon je neúnosně vysoký příkon 100W.

Všechny karty společně obsahují analogový a digitální výstup, dále pak podporují technologie LVDS, SDTV a HDTV. Karty by měli být na trhu už dnes.

Podle techreport

Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama